10-14 Eylül 2013 tarihleri arasında Malatya İlinde düzenlenecek olan B2-B3 Futsal 2.Lig 2.Devre ve Terfi Gurubu müsabakaları müsabaka talimatı aşağıdadır.

 

Müsabaka Talimatını Word Dökümanı olarak almak için Tıklayınız ...

 

 

Sayı : GESFED-                                                                                                                            …../…../2013
Konu: Müsabaka talimatı

                              GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU B2-B3 FUTSAL 2. LİG 2. DEVRE                    

VE YÜKSELME GRUBU MÜSABAKA TALİMATI

            Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2013 yılı Faaliyet programında yer alan Futsal B2-B3

2. Lig 2. Devre ve Terfi Grubu müsabakaları 10 -14 Eylül 2013 tarihleri arasında Malatya ilinde yapılacaktır.

1.      Müsabakaların teknik toplantısı 10 Eylül 2013  Salı günü saat 09:00’da Müsabakaların yapılacağı Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacaktır. Teknik toplantıya zamanında katılmayan kulüpler yarışmaya alınmayacaktır. Takımlar İl müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini teknik toplantıda, Teknik Kurula teslim etmeleri gerekmektedir.

2.      Takımlar en fazla 8 oyuncu, 2 kaleciden oluşacaktır.

3.      Müsabakaya katılan takımlardan 10 sporcu 1 idareci ve 1 Antrenör veya kafile listesindeki görevli bir kişi olmak üzere toplam 12 kişiye ödeme yapılacaktır.

4.      Ödemeler; Görme Engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendisine veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin Banka hesap numarasına yapılacaktır.

5.      Yol ücretleri tasdikli Belediye Otobüs rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.

6.      Müsabakalara Futsal Lig talimatına göre lige katılma hakkı elde eden tescilli görme engelli spor kulüpleri katılacaktır.

             Katılma Hakkı Elden Eden Takımlar

 

1

ADIYAMAN GESK

2

ANKARA AKTİF GENÇ GESK

3

ANATOLİA ENG. SK

4

BAŞKENT GESK

5

ÇAĞDAŞ GÖRMEYENLER SK

6

DİYARBAKIR GESK

7

MEVLANA ENGELLİLER SK

8

ORDU GESK

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

7. Her kulüp en az 1 kaleci ve 4 oyuncu ile sahaya çıkmak zorundadırlar. Aksi halde hükmen mağlup sayılacaktır. Takımlar maç süresince en az iki B2  oyuncuyu sahada bulundurmak zorundadır.

8.      Müsabakalar; FIFA Kuralları ve IBSA Futsal kurallarına göre yapılacaktır.

9.   Maçlar iki devre halinde 20’şer dakika üzerinden oynanacaktır. Her takımın her devre için 1 dakika mola hakkı olup, oyuncu değişikliği sınırsız olacak, B3 oyuncuların kollarında B3 oyuncu olduklarını belirtir bir bant olacaktır

10.  Maçların devre arası 5 dakika olacaktır.

11.  Sporcular, salon ayakkabısı, şort, konç, tekmelik, forma malzemelerine sahip olacak, forma numaraları aynı olmayacaktır. Tekmelikleri bulunmayan takımlar maça çıkartılmayacak olup 15 dakika içerisinde temin edemezlerse hükmen mağlup sayılacaklardır. Maçlar Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.

12.  Oyun süresince 5 kişisel faul yapan oyuncu oyun dışı kalır.

13.  Bir devrede 5 faul hakkını dolduran takıma 10 metre  penaltı cezası uygulanır.

14.  Turnuva boyunca sporcular aynı forma numarası ile oynayacaklardır.

15.  Forma numaraları 1 ile 99 arasında olabilecektir.

16.  Müsabakaya çıkan takımların, karışıklık olmaması için, 2 farklı renk forma giymeleri gerekmektedir.

17.  Takımlar fikstüre göre günde 3 maça kadar oynayabileceklerdir.  

18.  Teknik toplantıda kurallarla ilgili detaylı olarak açıklama yapılacaktır.

19.  Kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki maçta oynamayacaktır. Maç hakeminin raporuna göre Merkez Hakem Kurulunca cezalı maç sayısı arttırılabilecektir. Ayrıca hakem raporuna istinaden cezalı oyuncu turnuva boyunca ihraç edilebilecek ve Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun Disiplin kuruluna sevk edilecektir.

20.  Fikstüre dahil edilen herhangi bir takım müsabakalardan çekildiğinde veya ihraç edildiğinde, grubundaki kalan maçlar için rakipleri 3-0 hükmen galip sayılacaktır. 3 gol averaj olarak kaydedilmeyecektir.  Çekilen veya ihraç edilen takımın daha önce oynadığı maçlarda onaylanmış maç sonuçları geçerli olacaktır. Puanlamalar galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.  

21.  Sportmenlik dışı davranan takımlar veya sporcular (Sahadan çekilme, olay çıkarma, vb.) turnuvadan ihraç edilecekler ve Disiplin Kuruluna sevk edilerek harcırahları ödenmeyecektir.

22. Bütün sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2013 vizeli olacak ve Futsal branşı yazılacaktır. Futsal branşı yazılı olmayan sporcu oynatan ve gören sporcu oynattıkları tespit edilen kulüpler turnuvadan ihraç edilerek harcırahları ödenmeyecek ve Federasyon Disiplin Kuruluna Sevk edilecektir.

23.  Kalecilerin varsa 2013 vizeli lisanları yoksa sağlık raporları olmak zorundadır.

24.  Futsal B2-B3 lig müsabakalarında, kulüpler müsabaka tarihi itibari ile 14 yaşından gün almamış sporcu oynatamayacaktır.

25.  II. Lig 2. devre müsabakalarında da ilk yarı fikstürü geçerli olup ayrıca fikstür çekimi yapılmayacaktır. Yükselme grubunda ise fikstür çekimi teknik toplantı esnasında yapılacaktır.

26.  II. Lig müsabakaları sonunda; ilk 3 sırada yer alan takımlar 1. Lige çıkarken, son 3 sırada yer alan takımlar 2. ligden düşeceklerdir. Yükselme grubunu ilk 3 sırada tamamlayan takımlar 2. lige çıkacaklardır.

27.  Yükselme Gruplarında 8 ve daha az takımın katılımı halinde; takımlar iki gruba ayrılacak ve fazla takım A grubunda yer alacaktır. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar grup maçlarındaki puan durumu dikkate alınarak sıralanacak ve tek devreli lig oynanacaktır. İlk üç sırayı alacak takımlar 2.lige çıkacaktır.

28.  Yükselme Grubu müsabakalarına katılan Takımlardan ilk 8  ( Sekiz ) sıralamasına giren Takımlara harcırah ödemesi yapılacaktır.İlk Sekiz sıralamasına giremeyen Takımlara Federasyonca herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

29.  Dereceye giremeyen sporcuların harcırahları bağlı oldukları İl Müdürlüklerinin bütçe imkânları doğrultusunda verilebilir.

30.  Sporcularının IBSA görme sınıfına uygun olup olmadığından kulüpleri sorumludur.

31.  Her türlü itiraz müsabakadan sonra ilk 30 dakika içerisinde itiraz depozitosuyla birlikte Teknik Komite Başkanına/müsabakaların başhakemine yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu   250 TL olacaktır ve peşin yatırılacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Federasyonunun banka hesabına yatırılarak, dekont ilgilinin itiraz dilekçesinde belirtilen adresine postalanır.

32.  İtiraz jürisi Federasyon Temsilcisi, MHK’den bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır. 

33.  Müsabakalara katılacağını beyan edip, katılmayan kulüpler disiplin kuruluna sevk edilecek ve ligden düşürülecektir. 1. devre müsabakalarına katılmayan takımlar 2. devre müsabakalarına alınmayacaklardır.

34. Müsabakalara katılmayacak takımlar, dilekçelerini 6 Eylül 2013 mesai bitimine kadar Federasyonumuzun        ( 0312 ) 310 13 65 No’lu Faksına bildirmeleri gerekmektedir.

35.  Bu reglamanda yer almayan konularda karar verme yetkisi Teknik Komiteye aittir.

36.  Bu talimatta yer alan hükümleri Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı yürütür.

37.  Ödemeler Banka hesaplarına yapılacağından dolayı ödenek almaya hak kazananların Banka IBAN Numaralarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

                                                                                                                                                  

 

                                                                                                  Abdullah ÇETİN

                                                                                             Türkiye Görme Engelliler 
                                                                                                   
Spor Federasyonu Başkanı

 

 

EK-I

2013 YILI GÖRME ENGELLİLER B2-B3 FUTSAL 2. LİGİ 2. DEVRE ve TERFİ GRUBU  MÜSABAKALARI KATILIM FORMU

 

İLİ              :

KULÜBÜ   :

 

Sıra No

 

Adı Soyadı

 

Doğum Yeri ve Tarihi

 

Forma Numarası

 

Görevi

1

 

 

 

 

Sporcu

2

 

 

 

 

Sporcu

3

 

 

 

 

Sporcu

4

 

 

 

 

Sporcu

5

 

 

 

 

Sporcu

6

 

 

 

 

Sporcu

7

 

 

 

 

Sporcu

8

 

 

 

 

Sporcu

10

 

 

 

Sporcu

11

 

 

 

Antrenör

12

 

 

 

Refakatçi

İdareci

Not: 06 Eylül 2013 Cuma günü saat 17:00’a kadar bildirilmelidir.

 

Kulübümüz 10-14 Eylül 2013 tarihleri arasında Malatya ilinde düzenlenecek olan Görme Engelli     B2-B3 Futsal 2. Ligi 2. Devre / Terfi Grubu müsabakasına katılacak olup, takım listesinde yer alan sporcular halen kulübümüzün lisanslı sporcusu olup,  müsabakalara katılmalarında kulübümüzce sakınca bulunmamaktadır.  

 

 

                                                                                      Kulüp Başkanı

                                                                                      Tarih-İmza-Mühür

 
Admin tarafından yazıldı 3 Eylül 2013 Salı 08:00:00 Categories: Futsal B2 - B3
Bu içeriği oyla 0 Oy