detay....

detay....

2024 Paris Paralimpik Oyunları Goalball kura çekimi töreni, İtalya’da düzenlendi. Yapılan kura çekiminde Ay-yıldızlılar; A Grubu’nda, Çin, İsrail ve Brezilya ile eşleşti.

detay....
 
 GoalBall Erkekler 3.Lig 1.Devre Müsabakaları Başlıyor.

     Goalball Erkekler 3.Lig 1.Devre Müsabakaları, 22-26 Nisan tarihleri arasında Kayseri, Şehir Ömer Halisdemir Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.9 kulüpten 60 sporcunun katıldığı organizasyonun açılış müsabakası 22 Nisan saat 09:30’da Gaziantep Mitat Enç. Körler S.K. ile Kocatepe GESK arasında oynanacak.

detay....

22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilecek olan Golaball erkekler 3. Lig 1. Devre müsabakalarında görev yapacak hakem listesi yayınlanmıştır.

detay....

7-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan okullar arası goalball turnuvasında görev yapacak hakemlerimizin listesi yayınlanmıştır.

detay....

  KADINLAR GOALBALL DEPREM ŞEHİTLERİNİ ANMA TÜRKİYE KUPASI REGLEMANLARI YAYINLANDI

detay....

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Erkekler Goalball Deprem Şehitlerini Anma Türkiye Kupası müsabakaları 4-8 Eylül 2023 tarihleri arasında Konya ilinde gerçekleştirilecektir.

detay....

Belediye'den 'Goalball' turnuvası - Çorum Yayla Haber Gazetesi - Çorum  Haber Ajansı Son Dakika Çorum Haberleri

Goalballl kadın ve erkek Federasyon Kupası müsabakalarına katılacak spor kulüplerinin 15 Ağustos 2023 Salı akşamı saat 23:59’a kadar kulüp işlemleri sisteminden girişlerini yapması gerekmektedir. 
detay....

 Ankara Goalball 2. Kademe Antrenörlük Sınav Sonuçları

detay....

Belediye'den 'Goalball' turnuvası - Çorum Yayla Haber Gazetesi - Çorum  Haber Ajansı Son Dakika Çorum HaberleriTürkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Erkek ve Kadın Goalball Müsabakaları Türkiye Kupası şeklinde düzenlenecektir. 

detay....

Goalball Kadın Milli Takım Haberleri, Güncel Goalball Kadın Milli Takım  haberleri ve Goalball Kadın Milli Takım gelişmeleri - Güçlü Anadolu Gazetesi  Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu 2023 yılı eğitim ve alt yapı faaliyetleri programında bulunan Goalball  Alt Yapı Gelişim ve Genç milli takım seçme kampı 02-10 ağustos 2023 tarihleri arasında Isparta  İlinde yapılacaktır. Aşağıda ismi bulunan sporcular 02 ağustos Çarşamba günü belirtilen saat ve yerde  Ispartada bulunması gerekmektedir.

detay....

Goalball 2. Kademe antrenörlük kursu 10-17 Temmuz 2023 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

detay....

Federasyonumuz 2023 yılında paralimpik olan atletizm, futbol, goalball ve yüzme branşlarında altyapı gelişim kampları açmayı planlamaktadır.

detay....

Goalball 1. Kademe yardımcı antrenör yetiştirme kursu 5-11 Haziran 2023 tarihleri arasında Konya ilinde yapılacaktır.

detay....

Goalball 3. Kademe kıdemli antrenör kursu 4-11 Mayıs 2023 tarihleri arasında Sivas’ta yapılacaktır.

detay....
 
Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Antrenör Vize ve Gelişim Semineri 21-22 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
detay....

Dünya şampiyonu Golbol Kadın Milli Takımı, basın mensuplarıyla bir araya geldi.Ankara'da bir otelde düzenlenen basın toplantısına Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım da katıldı.

detay....

Türkiye Goalball Kadın Milli Takımı, Portekiz'in Matosinhos kentinde düzenlenen ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na kota puanı veren IBSA Goalball Dünya Şampiyonası finalinde Güney Kore'yi 10-4 mağlup ederek dünya şampiyonu oldu. Böylece GoalBall Kadın Milli Takımı ilk kez dünya şampiyonu olarak altın madalya alma başarısını elde etti.

detay....

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kaspoğlu Kadın Milli Goalball Takımımıza başarılar diledi.

detay....

Kadın milli takımımız, Goalball Dünya Şampiyonası yarı finalinde karşılaştığı İsrail'i 4-2 mağlup ederek adını finale yazdırdı.Milli takımımız şampiyonluk maçında yarı finalde Kanada karşısında 5-2 üstünlük sağlayan Kore ile mücadele edecek. 16 Aralık (bugün) Türkiye saatiyle  19:00'da gerçekleşecek Goalball Dünya Şampiyonası finali TRT SPOR’dan canlı yayınlanacak.

detay....

IBSA Goalball Dünya Şampiyonası'nda kadın milli takımımız yarı finalde İsrail'i 4-2 yenerek finale yükseldi ve Paris 2024 Paralimpik Oyunları'na kota kazandı.
Takımımız, yarın 19.00'da dünya şampiyonluğu için Güney Kore ile karşılaşacak.

detay....

Grup maçları bitti! Erkek ve Kadın Milli Takımlarımız Çeyrek Finalde

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun düzenleyeceği 2022 Sezonu Goalball Erkekler 1. Lig, 2. Lig ve Kadınlar 1. Lig 2. Devre 24-29  Aralık 2022 tarihinde Bartın ilinde yapılacaktır. Söz konusu müsabakalara görev alacak hakemler aşağıda belirtilmiştir 

 

 

detay....

2022 Goalball Dünya Şampiyonasının 7. Gün sonuçları, 8. Gün müsabaka programı, puan cetveli,  erkek ve kadın milli takımımızın bugün oynayacağı maçların canlı yayın bağlantılarını aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

 

detay....

2022 Goalball Dünya Şampiyonasının 5. Gün sonuçları, 6. Gün müsabaka programı, puan cetveli,  erkek ve kadın milli takımımızın bugün oynayacağı maçların canlı yayın bağlantılarını aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

detay....

2022 Goalball Dünya Şampiyonasının 4. Gün sonuçları, 5. Gün müsabaka programı, puan cetveli ve erkek kadın milli takımımızın bugün oynayacağı maçların canlı yayın bağlantılarını aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

detay....

24-29 Aralik tarihlerinde Bartin ilinde duzenlenecek Goalball Ulusal hakemlik sinavina girecek hakem listesi. 

 

detay....

detay....

detay....

 

detay....

2022 Sezonu Goalball Erkekler 1. Lig, 2. Lig ve Kadınlar 1. Lig 2. Devre 24-29  Aralık 2022 Bartın reglamanı yayınlandı.

detay....

Goalball Erkekler Milli Takım Kampı 19 Kasım - 04 Aralık 2022 tarihlerinde Aksaray ilinde yapılacaktır. Söz konusu milli takım kampına katılacak olan kafile yayınlandı.

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun düzenlediği  2022 Sezonu Goalball Erkekler 3. ve 4. Lig ile Kadınlar 2. Lig 2. Devre Müsabakaları Fikstürü Yayınlandı. 

 

detay....

2022 Sezonu Goalball Erkekler 3. ve 4. Lig ile Kadınlar 2. Lig 2. Devre Müsabakaları  Görevli Hakem Listesi Yayınlandı

 

detay....

Devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce "Gazilik" unvanı verilmesi nedeniyle kutlanan 'Gaziler Günü'  Perşembe Spor Salonunda düzenlenen törenle kutlandı. 

detay....

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu'nun 2022 yılı faaliyet programında yer alan ve Ordu'da düzenlenen Bayanlar 1. Lig, Erkekler 1. Lig ve 2. Lig Goalball Şampiyonası'nın 1. devre müsabakaları için, Atatürk Spor Salonu'nda açılış seremonisi gerçekleşti. Görme engellilere özgü bir takım sporu olan goalball Ordu müsabakalarına, 28 takım, 33 ilden 40 hakem ve 283 sporcu katılım sağladı.

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun düzenleyeceği 2022 Sezonu Goalball Erkekler 3. ve 4. Lig ile Kadınlar 2. Lig 2. Devre müsabakaları reglamanı yayınlandı.

 

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun düzenleyeceği 2022 Sezonu Goalball Erkekler 1. Lig, 2. Lig ve Kadınlar 1. Lig 1. Devre  Müsabaka fikstürü yayınlandı 

detay....

IBSA GOALBALL Dünya Şampiyonası kuraları çekildi.

 

detay....

Goalball Erkekler 1. Lig, 2. Lig ve Kadınlar 1. Lig 1. Devre  Müsabakaları Görevli Hakem Listesi Yayınlandı.

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun düzenleyeceği 2022 Sezonu Goalball Erkekler 1..Lig, 2. Lig ve Kadınlar 1. Lig 1. Devre  Müsabaka Reglamanı yayınlandı 

detay....

Goalball 2. Kademe Antrenörlük Kursuna Katılımcı Listesi ve Eğitim Programı Yayınlandı

detay....

25.05.2022 tarihli Vize Gelişim ve Eğitim Semineri almış antrenörlerimizin  Akreditasyon Kartları basımı için  biometrik fotoğrafı digital ortamda gönderilmesiyle ilgili önemli duyuru

 

detay....

Aksaray ilinde 29 Ağustos 04 Eylül 2022 tarihleri arasında Goalball 2. Kademe Antrenörlük Kursu Başvuruları Başlamıştır.

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan Goalball Yükselme Ligi yarı final ve final  Müsabaka maç sonuçları / fikstürüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan Goalball Yükselme Ligi Müsabaka maç fikstürüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

 

detay....

15-19 Temmuz 2022 tarihleri arasında 6 Ülke ve 4 Kıta'dan takımların katıldığı Ankara'da gerçekleştirilen Uluslararası Ankara Kupası bugün sona erdi.

Çift devreli lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonrası 1. ve 2. sırayı alan erkek ve kadın takımları finalde karşı karşıya geldi. 

 
detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun  düzenlediği Uluslararası Ankara CUP''ın 4. gün müsabakaları ve maç sonuçlarına bu sayfada takip edebilirsiniz.

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun  düzenlediği Uluslararası Ankara CUP''ın 3. gün müsabakaları ve maç sonuçlarına bu sayfada takip edebilirsiniz.

 

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun  düzenlediği Uluslararası Ankara CUP''ın 2. gün müsabakaları ve maç sonuçlarına bu sayfada takip edebilirsiniz.

 

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun  düzenlediği Uluslararası Ankara CUP'ı federasyonumuzun youtube ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayını izleyebilirsiniz.

detay....

Uluslararası Goalball Ankara Kupası Başladı
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun düzenlediği ulusal düzeyde düzenlediği  organizasyonlarına bir yenisini daha ekledi. 

detay....

Uluslararası Goalball Ankara Kupası 14-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında Ankara'da Gazi Üniversitesi Spor Salonunda geçekleştirilecektir.

detay....

Uluslararası Ankara Cup Goalball Turnuvası 14-20 Temmuz 2022 tarihlerinde Ankara'da yapılacak. Söz konusu düzenlenecek olan turnuvada görev alacak Görevli Hakem Listesi  yayınlanmıştır

 

 

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun 2022 yılı faaliyet programında yer alan Goalball Erkek - Bayanlar Yükselme Müsabakaları 18 - 22 Temmuz 2022 tarihlerinde Kocaelin'de  yapılacaktır. Söz konusu turnuvada görev alacak olan hakemlerin listesi yayınlandı

detay....

Finlandiya'nın Lahti kentinde Genç Kadınlar Goalball Avrupa Şampiyonası bugün oynanan Türkiye – İsrail final maçıyla sona erdi. Finalde İsrail’le karşılaşan millilerimiz maçın ilk yarısında İsrail’i 11-1  mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu. Bu sevinci camiamızla paylaşan federasyon başkanımız Ayhan YILDIRIM kutlama mesajı yayınladı.

detay....

Finlandiya’nın Lahti kentinde düzenlenen Genç Kadınlar Goalball Avrupa Şampiyonası müsabakalarında ülkemizi temsil eden kadın milli takımımız ilk maçını İsrail’i 13-3 ikinci maçını ise İngiltere’yi 13-3 sayı farkıyla mağlup etti. Avrupa’da elde ettiğimiz başarıdan dolayı Federasyon Başkanımız Ayhan Yıldırım kutlama mesajı yayınladı.  

 

 

detay....

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 20-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 3. Kademe Kıdemli Antrenör Yetiştirme Kursu

detay....

Goalball aday hakem kursu 29-30 Haziran  2022 tarihleri arasında Gaziantep İlinde açılacaktır. 

detay....

Eğitim seminerine katılamayan antrenörlerimizin kulüplerini başında antrenör olarak çıkabilmesi için Federasyonumuzdan antrenör akreditasyon kartı almak zorundadır.

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 20-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 3. Kademe Kıdemli Antrenör Yetiştirme Kursu

detay....

Kadın Goalball Milli Takımımız ve Teknik Direktörümüz, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ile birlikte Ordu Valisi Tuncay Sonel'i makamında ziyaret etti.

detay....

1. Kademe Futbol Goalball Antrenörlük Sınav Sonuçları

detay....

26-29 Mayıs tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta ilki gerçekleşecek olan TURGED CUP Erkekler Goalball Turnuvası için hazırlıklar sürüyor. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım turnuvayla ilgili bir mesaj yayınladı.

detay....

26-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Kahramanmaraş ilinde yapılacak olan KAHRAMANMARAŞ TURGED CUP müsabakalarına katılacak takımların listes

detay....

28-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında Samsun  ilinde düzenlenecek Görme Engelliler Yüzme ve Goalball Türkiye Birinciliği Müsabakaları

detay....

Karaman'da Gençlik Haftası kapsamında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde gerçekleştirilen panelde Goalball Milli Takım oyuncuları ve antrenörleri gençlerle bir araya geldi.

detay....

25.05.2022 Tarihinde Futbol 26.05.2022 Tarihinde Goalbal Vize Eğitim ve Gelişim Semineri Online Olarak Verilecektir 

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 16-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursları ders program

detay....

IBSA Goalball Kuralları 2022-2024

detay....

 07-08/05-2022 AKSARAY GOALBALL ADAY HAKEM KURSU SONUÇLARI 

detay....

Türkiye Görme Engelliler Derneğin TURGED CUP erkekler Goalball Turnuvası hakem listesi

detay....

26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Kahramanmaraş TURGED CUP Erkekler Goalball Turnuvası

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyon Başkanı Ayhan YILDIRIM, Başkan Vekili Mustafa KANDEMİR ve Başkan Yardımcısı Orhan TANRIKULU'nun Antrenör Yetiştirme Kursu ziyareti.

detay....

Goalball Aday Hakem Kursu 07 – 08 Mayıs 2022 tarihleri arasında Aksaray İlinde açılacaktır.

detay....

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından 24-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursları

detay....

09 – 10 Nisan 2022 tarihleri arasında Adana İlinde yapılacak olan aday hakem Kursu ileri bir tarihe ertelenmiştir 

detay....

Goalball Kadınlar A Milli Takım Dünya Şampiyonası hazırlık kampı 29 Mart -26 Nisan 2022 tarihleri arasında Karaman ilinde yapılacaktır.

detay....

Goalball Aday Hakem Kursu 09 – 10 Nisan 2022 tarihleri arasında Adana İlinde açılacaktır.

detay....

2022 Yılı Faaliyet Programı Güncellendi

detay....

KARAMAN VALİSİ Mehmet Alpaslan IŞIK VE FEDERASYON BAŞKANI  Ayhan YILDIRIM GOALBALL LİG AÇILIŞINDA SPORCULARLA BİR ARAYA GELDİ   

detay....

FEDERASYON BAŞKANIMIZ Ayhan YILDIRIM’IN AKSARAY GOALBALL ERKEKLER MİLLİ TAKIM KAMP ZİYARETİ

detay....

2022 Sezonu Goalball Erkekler 3. ve 4. Lig ile Kadınlar 2. Lig 1.Devre Müsabaka Fikstürü Yayınlandı

detay....

Goalball Erkekler 3. Ve 4. Lig ve Kadınlar 2. Lig 1. Devre Müsabakaları Karaman’da Görev Alacak Hakemler listesi

detay....

2022 SEZONU GOALBALL ERKEKLER 3. ve 4. LİG ile KADINLAR 2. LİG 1.DEVRE MÜSABAKA REGLAMANI YAYINLANDI

detay....

Goalball Kadınlar Dünya Şampiyonası için A Milli Takım hazırlık kampı 24 Şubat -19 Mart 2022 tarihleri arasında Eskişehir ilinde yapılacaktır.

detay....

Goalball Dünya Şampiyonası Milli Takım 1. Hazırlık  kampı 02-19 Mart  2022 tarihleri arasında Aksaray Kamp Eğitim Merkezinde yapılacak olup, kampa katılacak kafile listesi aşağıdadır.

detay....

ORDU'DA  21-27 ŞUBAT 2022 TARIHLERI ARASINDA YAPILACAK OLAN 2022 SEZONU GOALBALL ERKEKLER ve KADINLAR 1. LİG 1.DEVRE  MÜSABAKA REGLAMANI AŞAĞIDAKİ LİNKTEN BULABİLİRSİNİZ.

detay....

Goalball 1. Lig Kadın- Erkek 1. devre müsabakaları 21-27 Şubat 2022 tarihinde Ordu İlinde gerçekleştirilecektir.

detay....

GOALBALL HAKEM BİLGİ FORMU VE ADAY HAKEMLİĞİ DÜŞENLER LİSTESİ

detay....

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren DİNÇER Aksaray'da Dünya Şampiyonası Hazırlıklarını sürdüren Goalball Erkek Milli Takımımızı ziyaret etti.

detay....

16-01-2022 VE 22-01-2022 TARİHLERİNDE YAPILAN YÖNETİM KURLU TOPLANTILARINDA AŞAĞIDAKİ KARARLAR ALINMIŞTIR.

detay....

Goalball Kadınlar Dünya Şampiyonası A Milli Takım hazırlık kampı 20 Ocak -11 Şubat 2022 tarihleri arasında Karaman ilinde yapılacaktır.

detay....
Goalball Erkekler A Milli Takım seçme kampı 23 Ocak- 03 Şubat 2022 tarihinde Aksaray ilinde yapılacaktır.
detay....

2022 YURTİÇİ FAALİYET PROGRAMI BELİRLENDİ

detay....

19 ARALIK 2021 TARİHİNDE YAPILAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI SONUCUNDA ALINAN KARARLAR

detay....

detay....

1-13 Kasım 2021 tarihleri arasında ev sahipliğini yaptığımız Avrupa Goalball Şampiyonası sona erdi.Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

detay....