Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu

02-06 Nisan 2015 Tarihleri arasında İsveç’in Malmö Kentinde Düzenlenen Goalball’de Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlardan sonra Dünyanın en önemli turnuvalarından biri olan Malmö Lady and Men İntercup 2015 Turnuvasında Bayan ve Erkek Goalball Milli Takımlarımız mükemmel bir performans sergileyerek Dünyanın en iyi takımlarından olduklarını bir kez daha kanıtladı.

Turnuvaya Bayanlarda Yunanistan, Almanya, İsveç, Rusya, İspanya, Japonya, İngiltere, Finlandiya, Danimarka, Amerika, Belçika ve Türkiye olmak üzere dünyanın en iyi 12 Milli Takımları Katıldı. Erkeklerde ise Japonya, Belçika, Almanya, Finlandiya, İsveç, Macaristan ve Türkiye olmak üzere 7 ülke katıldı.

Erkek Goalball Milli Takımımız;

Japonya’yı 8-3, Macaristan’ı 7-3, Almanya’yı 5-2, Finlandiya’yı 6-4, İsveç’i 10-5 yendi Belçika ile 3-3 berabere kalarak grubunda birinci olarak finale çıktı. Final maçında tekrar Belçika ile eşleşen Millilerimiz rahat geçen bir karşılaşmanın ardından Belçika’yı 11-2 lik skorla yenerek şampiyon oldu.

 

Bayan Goalball Milli Takımımız;

İsveç’i 7-3, Rusya’yı 6-2, Yunanistan’ı 7-0, İspanya’yı 11-1, Almanya’yı 6-4 yenerek Grubundan lider olarak yarı finale çıktı. Yarı Finalde Japonya ile eşleşen millilerimiz Japonya’yı 3-0 lık skorla geçerek finale çıktı.

 

Finalde ABD ile karşılaşan Bayan Millilerimiz maçın normal süresini 2-2 beraberlikle bitirdi. Uzatmalara giden maç uzatmaların ikinci yarısında ABD Takımının atmış olduğu altın golle ABD’ye karşı 3-2 Kaybeden Bayan Milli Takımımız Turnuvayı 2 olarak tamamladı.

Turnuvada Erkeklerde Ekrem GÜNDOĞDU, Bayanlarda Sümeyye ÖZCAN gol kralı ve kraliçesi oldu.

 

 

 

 

 

GURBETÇİLERİMİZ YALNIZ BIRAKMADI

Malmö'de yaşayan gurbetçilerimiz turnuva boyunca Milli Takımlarımıza moral kaynağı oldu. Bayan Milli Takım Antrenörü Ali TEKÇE yaptığı açıklamada; '' Malmö Türk Derneği ve yöneticilerine Turnuva boyunca bizleri yalnız bırakmadıkları için minnettarız'' dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULUSLARARASI GOALBALL HAKEMİMİZ BÜLENT KİMYON FİNAL YÖNETTİ

Uluslararası Hakemimiz Bülent KİMYON turnuva boyunca gösterdiği performansla goalball otoritelerinin takdirini topladı. Hakem Bülent KİMYON Turnuvada Bayanlar Final Maçı olan Türkiye - ABD karşılaşmasının baş hakemi olarak görev yaptı ve kusursuz bir maç yönetti.

 

 

 

 

 

MALMÖ CUP 2015 SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Federasyon Başkanımız Abdullah ÇETİN yaptığı açıklamada ''Millilerimize inancımız sonsuz hepsi bana gitmeden önce derece yapacaklarına dair söz vermişlerdi. Dünya Şampiyonasından daha fazla takımın mücadele ettiği bir turnuvada bize bu mutluluğu yaşattıkları için başta Sporcular ve teknik heyet olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder Hepsinin gözlerinden öperim dedi. Desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ’a, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Ömer ALTUNSOY’a vermiş olduğu destekler için teşekkür ederim'' dedi.

Eren Yıldırım tarafından yazıldı 06 Nisan 2015 Pazartesi 02:51:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy