IPC Para Atletizm Gençler Dünya Şampiyonasında Görme Engelli Sporcumuz Havva ELMALI T11 klasmanında 1500 metrede 05:29.30 derecesiyle Gençler Dünya Şampiyonu oldu. Ayrıca koştuğu bu derece ile U17 Dünya rekorunu da kırmaya başardı.

HAVVA DUYGULARINI PAYLAŞTI

Sporcumuz Havva ELMALI; "bu başarısında destek veren ailesi, antrenörü Hasan Deniz Kalaycı, antrenman arkadaşlarına, Görme engelliler federasyonuna ve engellilerde spora herzaman destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür etti. Dünya rekoru ile birlikte gelen bu şampiyonluk beni çok mutlu etti. Spora başlarken hayallerimiz vardı, Hasan hocamla bu hayallere koşuyoruz. O benim için şunu söylüyor, sen Paralimpik de örnek olmalısın, bende böyle olmak için çalışıyorum. Cumartesi ve pazar günleride yarışacağını belirten Havva, en büyük idealim Paralimpik oyunlarda Şampiyon olup tüm engellilere ve engelli ailelerine umut olmak, örnek olmak" dedi.

 

BAKANIMIZDAN TEBRİK MESAJI

Sporcumuz Havva'yı ve değerli antrenörü Hasan Deniz Kalaycı'yı bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. 400 ve 800 metre yarışmalarında başarılar diliyoruz. 
Hamza Yerlikaya Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı

 

 

 

Gençler Dünya Şampiyonu Havva ELMALI'nın 1500 Metre Yarışı

 

 

 

     

İrfan ÇETİNKUŞ tarafından yazıldı 3 Ağustos 2019 Cumartesi 15:45:00 Categories: Atletizm
Bu içeriği oyla 3 Oy