Federasyonumuzun 2012 Yılı Faaliyet Programında yer alan Futsal B1 1.ve 2.Lig 1.Devre Müsabakaları 15-18 Mart 2012 tarihleri arasında Adana İlinde yapılacaktır.Yarışma Talimatı yayınlanmıştır.

 

YARIŞMA TALİMATINI WORD DÖKÜMANI OLARAK ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

FİKSTÜR İÇİN TIKLAYINIZ ...

 

 

Sayı     : GESFED /                                                                                                                    02  / 03 / 2012
Konu   : Futsal B-1 Kulüpler A ve B grubu (1. ve 2.Lig) 1.Devre Müsabakaları
                 
GÖRME ENGELLLİLER SPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINA
                                                                             ……………
 
Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Futsal B – 1 A-Grubu (1.lig), B-Grubu (2.lig) 15-18 Mart  2012 tarihleri arasında 1.devre Kulüpler Türkiye Futsal Ligi müsabakaları ADANA ili TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU GÜNDÜZ TEKİN ONAY Tesislerinde 1 ve 2 No’lu sahalarda yapılacaktır.
 
1-Müsabakaların teknik toplantısı 15 Mart 2012 Perşembe  günü saat 09:00 Müsabakaların oynanacağı  Spor Kompleksinde yapılacaktır.
2- Müsabakalar; FIFA ve IBSA Futsal kurallarına göre yapılacaktır.
3- İtiraz jürisi Federasyon Temsilcisi, MHK’den bir üye ve teknik kuruldan bir üyeden oluşacaktır.
4- Müsabakalara Futsal Lig talimatında Lige katılma hakkı elde eden   görme engelli spor kulüpleri katılacaktır.
 
1. LİG TAKIMLARI
1-Ankara Çankaya Bld. G.E.S.K
2-İstanbul İsgör S.K
3-Balıkesir GESK
4-Gaziantep Zeuğma G.E.S.K
5-Kayseri GESK
6-Gaziantep Mithat Enç K.S.K
7-Ankara Altınokta S.K.
8-Malatya GESK
 
2.LİG TAKIMLARI
1-Erbaa Bld. Erbelen S.K.
2-Samsun Altınokta G.E.S.K.
3-Ankara Aktif Gençler S.K
4-Ankara Başkent G.E.S.K
5-İstanbul Turged S.K
6-Ordu G.E.S.K
7-Ankara Görbir S.K.
8-Harput G.E.S.K
 
5-Müsabakalara katılmayacak takımlar 9 Mart 2012 mesai bitimine kadar Federasyonumuzun ( 0312 ) 310 13 65 No’lu Faksına dilekçe ile bildirmeleri gerekmektedir.
6- Her kulüp en az 1 kaleci ve 4 oyuncu ile (En az 5 kişi ) sahaya çıkmak zorundadırlar. Oyuncuların hepsi       ( kaleci hariç )       B – 1 olmak zorundadır.
7-Takımlar 8 B-1 sporcu, 2 kaleci,1 antrenör 1 yönlendirici, 1 Refakatçi veya İdareciden oluşacaktır.
8-Futsal Ligine katılan takımlara 10 sporcu 1 antrenör, 1 yönlendirici 1 idareci veya refakatçi olmak üzere toplam 13 kişiye harcırah ödenecektir. Ödemeler Futsal Türkiye Futbol Federasyon’undan müsabaka tarihine kadar ödenek gelmediği taktirde merkezi ödeme yapılacaktır.
9- Maçlar iki devre halinde 20 dakika üzerinden süre durdurulmadan (mola , penaltı ve sakatlıklar hariç ) oynanacaktır. Her takımın her devre için 1 dakika mola hakkı olup, oyuncu değişikliği sınırsız olacaktır.
10-Her takım maç süresince sahada B – 1 düzeyinde görme keskinliğine sahip sporcuyu oynatacak, klüpler sporcularına göz petlerini kendileri temin edeceklerdir. Kaleciler gören yada az gören olabilir.
11- Müsabakalar sentetik sahada oynanacağından takımlar halı saha ayakkabısı, şort, konç, tekmelik, forma malzemelerine sahip olacak, forma numaraları aynı olmayacaktır. Tekmelikleri bulunmayan takım  maça çıkartılmayacak 15 dakika içerisinde temin edemezlerse hükmen mağlup sayılacaklardır.
12- Türkiye Futsal B-1 lig müsabakalarında, kulüpler 14 yaşından gün almamış  sporcu oynatamayacaktır.
13- Takımların puanlarının eşit olması halinde kendi aralarında oynadıkları maça bakılacak,eşitlik söz konusu ise genel averaja ,oda eşit ise sırasıyla en fazla gol atan ,en az gol yiyen oda eşit ise , en az kırmızı kart gören , oda eşit ise en az sarı kart gören,eşitlik bozulmaz ise kura çekilecektir.
Eğer 3 ve daha fazla takımın puanı eşit ise kendi aralarında oynadıkları maçlardan bir puanlama yapılacak yukarıdaki kriterler sırasıyla uygulanacaktır.
14- Oyun süresince 5 kişisel faul yapan oyuncu oyun dışı kalır.
15- Turnuva boyuncu sporcular aynı forma numarası ile oynayacaklardır.
16- Maçlar sentetik sahada oynanacaktır. Takımlar kura sırasına göre günde 3 maça kadar oynayabileceklerdir.
17- Forma numaraları 1 ile 99 arasında olacaktır. Numaralar formaların önünde ve arkasında okunabilir olacaktır.
18- Hükmen galibiyetlerde (3-0) 3 gol averaj olarak kaydedilmeyecektir. Puanlamalar galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir. Maçların devre arası 5 dakika olacaktır.
19- Teknik toplantı da kurallarla ilgili detaylı olarak açıklama yapılacaktır.
20- Sportmenlik dışı davranan takımlar ( sahadan çekilme, olay çıkarma, vb. ) turnuvadan ihraç edilecekler ve Federasyonun Disiplin Kuruluna sevk edilerek, harcırahları  ödenmeyecektir.
21- Sporcular koruyucu baslık kullanabilirler. Ancak tehlike yaratacak sert materyalden yapılmış başlık ve göz maskesi kullanamazlar. Hakem kontrolünde başlık ve maskelerin uygun olmadığı tespit edilirse maçın hakemi tarafından uygun hale getirtilerek oyuna devam edilir.
22- Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komite Başkanına – Müsabakaların başhakemine yazılı olarak yapılacaktır. ( İtiraz depozitosu   250 TL olacaktır ). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
23- Bütün sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2012 Vizeli ve Lisanslarında Futsal Branşı yazılacaktır. Lisanslarında Futsal Yazılı olamayan Sporcular müsabakalara alınmayacaktır.
24-Federasyonumuz tarafından yaptırılan görme keskinliği muayeneleri sonucunda B1 olanlar müsabakalara oyuncu olarak katılacaktır. Hastane Raporu geçerli değildir. Kaleciler için ise 2012 yılı vizeli lisanları yada sağlık raporları ile maçlarda oynayabileceklerdir. Kural dışı sporcu oynattıkları tespit edilen kulüpler daha önceki maçlarında da kural dışı oyuncu oynattıkları tespit edilirse hükmen mağlup sayılacaktır. karşı takıma üç puan verilecek, Federasyon Disiplin Kuruluna Sevk edilecektir. 
25- Müsabakalara katılacağını beyan edipte katılmayan kulüpler disiplin kuruluna sevk edilecek ve ligden düşürülecektir. 1 devre müsabakalarına katılmayan takımlar 2.devre müsabakalarına da katılamayacaklardır.
26- Maç fikstürü Federasyonun internet sitesinde yayınlanacaktır.
27- İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.
28- Ödemeler; görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına yapılacaktır.
29- Kural ihlalleri ile ilgili itirazları itiraz jürisi karara bağlar.
30-Lig sonunda 1. lig den 3 takım 2.lige, 2. ligden 3 takım yükselme grubuna düşecektir. 2. ligden 3 takım 1. lige, yükselme grubundan da 3 takım 2. lige çıkacaktır. (Yükselme grubu maçları federasyonun belirleyeceği tarihte daha sonra yapılacaktır.)
31-  Bu Reglamanı Federasyon Başkanı yürütür.                
 
 
 
                                                                                        Abdullah ÇETİN
                                                                                                                                            Federasyon Başkanı
 
 
Admin tarafından yazıldı 02 Mart 2012 Cuma 08:00:00 Categories: Futbol
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız