Federasyonumuzun 2010 yılı Faaliyet programında yer alan IBSA Dünya Halter Şampiyonası 16-23 Ekim 2010 tarihleri arasında Kahramanmaraş İlinde  Batıpark Spor Salonunda düzenlenecektir.

Şampiyonaya 19 Sporcu ile katılacak Halter Milli Takımımız'ın yanı sıra 12 Ülke'nin Görme Engelli Halter Sporcuları katılacaktır.

Şampiyonaya katılacak Ülkeler ;

1-) TÜRKİYE 

2-) BREZİLYA 

3-) TRINIDAT VE TOBAGO CUMHURİYETİ

4-) UKRAYNA 

5-) İRAN 

6-) ÇEK CUMHURİYETİ 

7-) JAPONYA

8-) GÜNEY AFRİKA 

9-) AVUSTURYA

10-) VENEZUELA 

11-) MALEZYA 

12-) MOLDOVA 

13-) RUSYA


 

Federasyon Başkanımız Sn.Mesut Dedeoğlu, Şampiyonanın bir Anadolu şehrimiz olan Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek olmasından son derece mutlu olduğunu ve bu şehrimizin organizasyona en güzel şekilde ev sahipliği yapacağını söyledi.

Şampiyonaya katılacak Halter Milli Takım Kafilemizi ziyaret eden Kahramanmaraş Valisi Sn.Mehmet Niyazi TANILIR ile Kahramanmaraş Belediye Başkanı Sn.Mustafa POYRAZ Sporcu ve Teknik Ekibimize Eşofman ,Spor Ayakkabı ile Tşhört hediye ederek başarılar dilemişlerdir. 
 

Halter Milli Takımı Teknik Direktörü Cevdet Doğan ise Şampiyonaya hazırlık aşamasında son derece başarılı bir kamp dönemi geçirildiğini belirterek ; 10 Erkek 9 Bayan Sporcu olarak toplam 19 Sporcu ile katıldığımız Halter Dünya Şampiyonasında hedefimiz Dünya Şampiyonluğudur.demiştir.

 

 

Admin tarafından yazıldı 15 Ekim 2010 Cuma 08:00:00 Categories: Halter
Bu içeriği oyla 0 Oy