Federasyonumuzun 2010 Yılı Faaliyet Programında yer alan Futsal B1 1.ve 2.Lig 2.Devre Müsabakaları ile 2.Lige Terfi Müsabakaları 14-17 Eylül 2010 tarihleri arasında Ordu İlinde yapılacaktır.

Futsal B1 2.Lige Terfi müsabakalarına katılacak takımlarımızın 08 Eylül 2010 tarihi mesai bitimine ( 18:00 ) kadar Federasyonumuzun ( 0312 ) 310 13 65 No'lu Faksına katılım dilekçelerini göndermeleri gerekmektedir.

Son Başvuru tarihinden sonra gönderilen katılım dilekçeleri  kabul edilmeyecektir. 

Kulüplerimiz Konaklama İlgili olarak Vedat YAVUZ İle irtibata geçebilirler.
Vedat YAVUZ Tel : 0533 481 11 91 

Futsal B1 1.ve 2.Lig 2.Devre Yarışma Talimatını Word Dökümü olarak almak için tıklayınız...

 

 

 
 
 
Sayı        : GESFED /                                                                                                   02/ 09 / 2010
Konu      : Futsal B-1 Kulüpler A ve B grubu (1. ve 2.Lig) 2.Devre Müsabakaları
                 
FUTSAL B1 KULÜPLER A VE B GURUBU ( 1.VE 2.LİG 2.DEVRE MÜSABAKALARI 

MÜSABAKA TALİMATI
 
Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Futsal B – 1 A-Grubu (1.lig) ve B-Grubu (2.lig) 2.devre Kulüpler Türkiye Futsal Ligi müsabakaları 14-17 Eylül 2010 tarihleri arasında Ordu’da yapılacaktır.

1-Müsabakaların teknik toplantısı 14 Eylül 2010 Salı günü saat 09:00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün belirleyeceği yerde yapılacaktır. Teknik toplantıya zamanında katılmayan kulüpler yarışmaya alınmayacaktır
2- Müsabakalar; FİFA Kuralları ve IBSA Futsal kurallarına göre yapılacaktır.
3- İtiraz jürisi Federasyon Temsilcisi,MHK’den bir üye ve teknik kuruldan bir üyeden oluşacaktır.
4- Müsabakalara Futsal Lig talimatında Lige katılma hakkı elde eden   görme engelli spor kulüpleri katılacaktır. (Ek-1)
5-Müsabakalara katılmayacak takımlar 8 Eylül 2010 Pazartesi tarihine kadar federasyona dilekçe ile bildirmeleri gerekmektedir.
6- Her kulüp en az 1 kaleci ve 4 oyuncu ile (En az 5 kişi ) sahaya çıkmak zorundadırlar. Oyuncuların hepsi ( kaleci hariç )       B – 1 olmak zorundadır.
7-Takımlar 8 B-1 sporcu, 2 kaleci,1 antrenör 1 yönlendiriciden oluşacaktır.
8-Futsal Ligine katılan takımlara 10 sporcu 1 antrenör ve 1 idareci veya refakatçitoplam 12 kişiye harcırah ödenecektir.
9- Maçlar iki devre halinde 20 dakika üzerinden süre durdurulmadan (mola , penaltı ve sakatlıklar harici ) oynanacaktır. Her takımın her devre için 1 dakika mola hakkı olup, oyuncu değişikliği sınırsız olacaktır.
10-Her takım maç süresince sahada mutlaka en az B – 1 düzeyinde görme keskinliğine sahip sporcuyu oynatacak, sporcuların bez göz maskesi olacak, göz maskelerini kulüpler kendileri temin edeceklerdir. Kaleciler gören yada az gören olabilir
11- Sporcular halı saha ayakkabısı, şort, konç, tekmelik, forma malzemelerine sahip olacak, forma numaraları aynı olmayacaktır. Tekmelikleri bulunmayan takım maça çıkartılmayacak temin edemezlerse hükmen mağlup sayılacaklardır.
12- Türkiye Futsal B-1 liglerinde ve yükselme gurubu müsabakalarında kulüpler, 14 yaşından küçük olmamak şartı ile 40 yaş sınırlaması aranmayacaktır.
13- Takımların puanlarının eşit olması halinde kendi aralarında oynadıkları maça bakılacak,eşitlik söz konusu ise genel averaja ,oda eşit ise sırasıyla en fazla gol atan ,en az gol yiyen oda eşit ise , en az kırmızı kart gören , oda eşit ise en az sarı kart gören,eşitlik bozulmaz ise kura çekilecektir.
Eğer 3 ve daha fazla takımın puanı eşit ise kendi aralarında oynadıkları maçlardan bir puanlama yapılacak yukarıdaki kriterler sırasıyla uygulanacaktır.
14- Oyun süresince 5 kişisel faul yapan oyuncu oyun dışı kalır.
15- Turnuva boyuncu sporcular aynı forma numarası ile oynayacaklardır.
16- Maçlar halı sahada oynanacaktır. Takımlar kura sırasına göre günde 3 maça kadar oynayabileceklerdir.
17- Topa kayarak (yatarak ) müdahale etmek faulle cezalandırılır.
18- Forma numaraları 1 ile 12 arasında olacaktır. Numaralar formaların önünde ve arkasında okunabilir olmalıdır.
19- Hükmen galibiyetlerde (3-0) 3 gol averaj olarak kaydedilmeyecektir. Puanlamalar galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir. Maçların devre arası 5 dakika olacaktır.
20- Teknik toplantı da kurallarla ilgili detaylı olarak açıklama yapılacaktır.
21- Top oyuna girerken 4 saniye kuralı uygulanacaktır.
22- Kırmızı kart gören oyuncu en az bir maç ceza alacak veya hakem raporuna göre turnuva boyunca ihraç edilecek yahut Federasyon Disiplin kuruluna sevk edilecektir.
23- Kaleciler hiçbir zaman kendi alanları dışında topla oynayamazlar, aksi halde sarı kartla cezalandırılır, tekrarında ise kırmızı kartla oyun dışı kalır.
24- Kaleciler kendi alanı dışında hiçbir atış-vuruş (Faul - Penaltı) kullanamazlar.
25- Kaleciler oyunu başlatırken top orta saha çizgisinin mutlaka gerisinde ( Kendi yarı alanı ) yere temas edecektir. Orta saha çizgisi ilerisine eliyle yada degaj ile uzun pas atamazlar. Bu durumda top karşı takıma geçer.
26- Sportmenlik dışı davranan takımlar ( sahadan çekilme, olay çıkarma, vb. ) turnuvadan ihraç edilecekler ve Federasyonun Disiplin Kuruluna sevk edilerek ücreti ödenmeyecektir.
27- Sporcular koruyucu baslık kullanabilirler. Hakem kontrolünde başlıkların uygun olmadığı tespit edilirse hakem tarafından çıkartılır ve oyuna devam edilir.
28- Bir devrede 3 faul hakkını dolduran takıma penaltı uygulamasına geçilir.
29- Oyuncular topa yönlenirken çevrelerini uyarmak amacıyla ( Bende yada VOYL ) kelimeleri kullanmak zorundadır. Bu kelimeleri kullanmadan topa müdahale etmeye kalkan sporcunun aleyhine faul verilir.
30- Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komite Başkanına – Müsabakaların başhakemine yazılı olarak yapılacaktır. ( İtiraz depozitosu   250 TL olacaktır ). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
31- Bütün sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2010 vizeli olacaktır. Federasyonumuz tarafından yaptırılan görme keskinliği muayeneleri sonucunda B1 alanlar müsabakalara oyuncu olarak katılacaktır. Hastane Raporu geçerli değildir. Gören sporcu oynattıkları tespit edilen kulüpler turnuvadan ihraç edilecek, harcırah ödenmeyecek takımlar müsabakalardan men edilerek diskalifiye edilecek Federasyon Disiplin Kuruluna Sevk edilecektir. 
32- Müsabakalarda ilk üçe giren spor kulüplerine Kupa, sporcularına ise Madalya verilecektir.
33- Maç fikstürü federasyonun internet sitesinde yayınlanacaktır.
34- İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.
35- Ödemeler; görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına yapılacaktır.
36- Bu Reglamanı Federasyon Başkanı yürütür.                
 
                                                                                                                Mesut DEDEOĞLU
                                                                                                                Federasyon Başkanı
 
 
Admin tarafından yazıldı 1 Eylül 2010 Çarşamba 08:00:00 Categories: Futbol Futsal B2 - B3
Bu içeriği oyla 1 Oy