Goalball Bayan Milli Takımımız Şampiyon Erkek Milli Takımımız 2. oldu

16-20 Nisan 2015 tarihleri arasında Polonya Suprasl’da düzenlenen 5 uluslar arası Suprasl Goalball turnuvasında Bayan Goalball A Milli Takımı 1. Bayan Goalball B Milli Takımı 3. Erkek Goalball Milli Takımımız 2. oldu.

Turnuvaya Bayanlarda Türkiye A Bayan Goalball Milli Takımı, İngiltere, İsrail, Türkiye B Bayan Goalball Milli olmak üzere 3 ülke 4 takım katıldı.

Erkeklerde Çek Cumhuriyeti, Türkiye, ABD, İsrail, Polonya, Yunanistan 6 Milli takımları katıldı.

BAYAN GOALBALL A MİLLİ TAKIMIMIZIN YAPMIŞ OLDUĞU MAÇLAR

Bayan Goalball A milli takımımız ilk maçta Bayan Goalball B milli takımımızla oynadı. A takımımız B Takımımızı 9-1 yendi.

Daha sonra A milli takımımız İsrail ile oynadı. 7-7 berabere kaldı. Gruptaki son maçında A milli takımımız ingiltere'yi 8-2 malup ederek grubu lider olarak tamamladı.

Yarı finalde grup 4. İngiltere ile eşleşen A milli takımımız İngiltereyi 5-1 yenerek finale çıktı. Finalde tekrar İsrail ile eşleşen A milli takımımız israili 3-1 yenerek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Turnuvada bayanlarda Milli Sporcumuz Sümeyye ÖZCAN attığı 22 golle turnuvanın en çok gol atan oyuncusu olarak gol kraliçesi oldu.

BAYAN GOALBALL B MİLLİ TAKIMIMIZIN YAPMIŞ OLDUĞU MAÇLAR

Bayan Goalball B Milli Takımımız ilk maçta Bayan Goalball A milli takımımızla oynadı. B takımımız A TakımımızA 9-1 yenilerek turnuvaya başladı.

Daha sonra B Milli Takımımız İngiltere ile oynadı.

3-3 berabere kaldı. Gruptaki son maçında B milli takımımız İsrail'le oynadı İsrail’i 6-5 malup ederek averajla grubu 3 olarak tamamladı. Yarı finalde grup 2. İsrail’le eşleşen B milli takımımız İsrail’e 4-2 malup oldu. Daha sonra B milli takımımız İngiltere ile bronz madalya maçına çıktı. İngiltereyi 4-1 yenerek şampiyonayı 3. olarak tamamladı.

ERKEK GOALBALL MİLLİ TAKIMIMIZIN YAPMIŞ OLDUĞU MAÇLAR

Erkek Goalball milli takımımız ilk maçta Polonya ile oynadı Polonya’yı 5-4 yendi daha sonra ABD ile oynayan milli takımımız ABD’yi 9-3 yendi daha sonra Yunanistan ile oynayan Milli Takımımız Yunanistan’ı 10-0 yendi.

Daha sonra İsrail ile karşılaşan milli takımımız israil’i 19-9 yendi. Daha sonra Çek Cumhuriyeti ile oynayan milli takımımız Çek Cumhuriyetine 12-3 yenildi. Milli takımımız grubunu 2. sırada bitirdi.

Yarı finalde İsraille karşılaşan Milli Takımımız İsrail’i 10-0 mağlup ederek finale çıktı.

Finalde Çek Cumhuriyeti ile karşılaşan milli takımımız Çek Cumhuriyeti’ne 12-5 kaybederek turnuvayı 2. olarak tamamladı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eren Yıldırım tarafından yazıldı 20 Nisan 2015 Pazartesi 01:32:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 2 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız