Goalball Bay - Bayan Takımlarımız Finlandiya'nın Espoo Kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonasına fırtına gibi başladı.

İlk önce Erkek Milli Takımımız Şampiyona'nın sabah seansında 2008 Paralimpik Şampiyonu olan Çin ile karşılaştı. Müsabakayı baştan sona üstün bir şekilde götüren millilerimiz.müsabakanın sonunda 8-6 lık galibiyetle Şampiyona'ya fırtına gibi başladı.

Erkek Milli Takımımız ardından sahne alan Bayan Milli Takımımız Güçlü rakibi Finlandiya'yla karşılaştı. Bayanlarımız maçın hemen başında attığı gollerle ilk yarıyı 8-0 gibi ezici bir üstünlükle ev sahibi Finlandiya'yı adeta sahadan sildi. İkinci yarıya tutuk başlayana Millilerimiz üst üste 2 gol yiyerek ikinci yarıya başladı fakat hemen toparlanan millilerimiz skoru 12-2 ye getirere müsabakadan teknik üstünlükle ayrıldı.

 
 
 
 
 
 

Akşam Seansında Erkek Milli Takımımız 2013 yılında Avrupa Şampiyonasında berabere kaldığı Belçika karşısında yeniden sahne aldı, heyecanın doruklara ulaştığı karşılaşmanın ilk yarısı 4-3 lük skorla Belçikanın üstünlüğüyle tamamlandı, İkinci yarıda Abdullah AYDOĞDU'nun devreye girmesiyle Millilerimiz önce beraberliği yakalayıp sonra yine Abdullah AYDOĞDU'nun penaltı golüyle müsabakada 5-4 öne geçti. Son iki dakikaya bu skorla giren millilerimiz Hüseyin ALKAN'ın golüyle galibiyetini perçinledi ve sahadan 6-4 lük galibiyetle ayrıldı.

Erkek Milli Takımımız yarın Japonya ile saat 10:00da ve Mısır ile 17:00da mücadele ederken Bayan Milli Takımımız da 2012 Londra Paralimpik Şampiyonu Japonya ile saat 09:00da karşılaşacak. Müsabakalar http://areena.yle.fi/tv/2316270 adresinden canlı olarak izlenebilecek.

 

 

 

Admin tarafından yazıldı 30 Haziran 2014 Pazartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız