Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu

Goalball Milli Takımlarımız Şampiyonanın 2. gününü de yenilgisiz tamamladı ve Şampiyonada Çeyrek Finali büyük ölçüde garantiledi.

Şampiyonanın 2. gününde Sabah seansında ilk olarak Bayan Milli Takımımız 2012 Londra Paralimpik Şampiyonu Japonya'yı adeta sahadan silerek 5-1 lik skorla şampiyonadaki 2. galibiyetini aldı. Japonya'nın katı savunmasını ilk yarının sonunda Millilerimiz attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. İkinci yarıda oyunu domine eden Millilerimiz müsabakada 5-0 öne geçti maçın son anlarında Japonyanın golü geldi ve maç 5-1 sona erdi. Millilerimiz 2. günün sonunda grupta liderliğini sürdürdü. Şampiyona'da 3 yenilgisiz takımdan biri oldu.

Bayanlarımızın hemen ardından Erkek Milli Takımımız da Japonya ile Sabah seansında karşılaştı. Millilerimiz baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı 11-4 lük rahat bir oyunla galip tamamladı. 

Akşam seansında Mısır'la karşılaşan Erkek Milli Takımımız, Mısır'ı da rahat bir oyunla geçerek müsabakadan 12-3 galip ayrıldı ve 4 te 4 yaparak Erkek Milli takımları arasında 3 yenilgisiz takımdan biri olarak çeyrek finale çıkmayı büyük ölçüde garantiledi.

Yarın sabah seansında Erkek Milli Takımımız Brezilya'yla Akşam seansında Litvanya'yla karşılacak.

Bayan Milli takımımız ise yarın Amerika Birleşik Devletleriyle karşılacak.

 

 
 
 
Admin tarafından yazıldı 01 Temmuz 2014 Salı 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy