Görme Engelliler Spor Federasyonu (GESFED) bağlı olduğu IBSA’nın (Uluslar arası Görme Engelliler Spor Federasyonu) faaliyet programında yer alan Açık uluslar arası judo turnuvası 1-2 Mayıs 2009 tarihlerinde Almanya Schlalkmalden şehrinde yapılmış sporcularımız 3 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya aldı.  Bu şampiyonada Dünya ve Avrupa şampiyonu Almanya, İsveç, İsviçre, Finlandiya, Amerika, Ukrayna, Avusturya ve İngiltere gibi ülkeler arasından sıyrılıp önemli bir başarıya imza attı.
Mehmet Kocatepe yaptığı konuşmada, “Görme engelli sporcularımızın her zaman yanında olduğunu, her türlü desteği federasyon vasıtasıyla sağladıklarını” belirtti. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu başkanı Mesut Dedeoğlu yaptığı açıklamada, “2008 Çin Paralimpik oyunlarına tarihimizde judo branşın da 1 sporcu ile katılmıştık. Bu paralimpik oyunlarında Görme engelliler judo branşı çok gelişti. Bu ay Almanya’da yapılan özel turnuvada aldığımız bu madalyalar bunun göstergesi olmuştur. Diğer branşlarımız da Temmuz ayında Macaristan’da judo Avrupa Şampiyonasında, Amerika da Dünya Halter Şampiyonasında, Fransa’da B 1-(Hiç Görmeyenler) B2-B3(Az Görenler) Futsal Avrupa Şampiyonasında, Amerika’da Görme Engelliler Dünya Gençlik oyunlarında Temmuz ayı içerisinde düzenlenecek olan bu şampiyonalarda aynı başarıyı göstermek için gayret sarf etmekteyiz” dedi. 
Dedeoğlu konuşmasına şöyle devam eti: “Kamplardaki tüm branşlardaki yaklaşık 40 sporcunun genel müdür ve personel daire başkanı Ahmet ak tarafından ziyaret edilmesinden camia olarak çok memnun olduğunu ve bu ziyaretin şampiyonalara gidecek olan sporculara moral dopingi olacağını” dile getirdi. 

Kocatepe, sporculara tatlı ikram etti ve ardından dereceye giren sporculara özel hediyeler verdi. 

 

 

Admin tarafından yazıldı 17 Ağustos 2009 Pazartesi 08:00:00 Categories: Duyurular Futbol Futsal B2 - B3 Judo
Bu içeriği oyla 0 Oy