Bayan goalball Milli Takımımız Finlandiya'da düzenlenen Dünya Şampiyonasında 3. Olarak 2016 Rio Yaz Paralimpik Oyunlarına gitmeye hak kazandı.

Bu sabah yapılan bronz madalya mücadelesinde Milli Takımımız Japonya'yla karşılaştı. Müsabakanın tamamında üstün bir oyun sergileyen millilerimiz müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı.

Şampiyonada en çok gol atan ve en iyi savunma yapıp en az gol yiyen milli takımımız oldu. Şampiyonada Milli Takımımızdan Sevda ALTUNOLUK gol kralı oldu.

Federasyon Başkanı Abdullah ÇETİN Mactan sonra yaptığı açıklamada ''Öncelikle başarılarından dolayı kızlarımı kutluyorum. Paralimpik  oyunlarına tarihimizde bayanlarda ilk defa kota hakkı elde ettik. Ülkemizde takım sporlarında 2016 kotasını ilk defa bayan milli takımımız aldı. Bu başarının gelmesinde emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanımız olmak üzere, Spor genel müdürümüz, Antrenörlerimiz, Sporcular  ve camiamıza teşekkür ederim. Bayan ve Erkek Goalball Milli Takımımız Finlandiya'da göğsümüzü kabarttı. Erkek milli takımmımızda talihsiz bir şekilde elendi ancak ben eminimki onlarda dünya oyunları yada avrupa şampiyonasında kota alarak bayan ve erkek goalball milli takımlarımız birlikte Brezilya Rio'da düzenlenecek paralimpiklere katılacaklardır." dedi.


 
 
 
 
 
Admin tarafından yazıldı 05 Temmuz 2014 Cumartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız