Federasyonumuzun 2013 yılı Faaliyet Programında yer alan Goalball Erkekler 1.ve 2 Lig 2.Devre ile Bayanlar 1.Lig 2.Devre Müsabakaları 25-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır.

 

Müsabakalara katılacak takımlarımızın 20 Eylül 2013 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuzun ( 0312 ) 310 13 65 No'lu Faksına katılım dilekçelerini göndermeleri gerekmektedir.

 

Müsabaka Talimatını Word Dökümanı olarak almak için Tıklayınız ....

 

 

 

                       TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU

          GOALBALL KULÜPLER ERKEKLER 1.VE 2.LİG BAYANLAR 1.LİG 2.DEVRE

                                                  MÜSABAKALARI YARIŞMA TALİMATI

 

            Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun 2013 yılı Faaliyet programında yer alan Kulüpler Goalball Erkekler 1. ve 2. Lig, Bayanlar 1. lig  2. Devre  müsabakaları 25-29 Eylül 2013  tarihleri arasında Ankara’da  yapılacaktır.

 

1.Müsabakaların teknik toplantısı  25 Eylül   2013 Çarşamba  günü saat 10:00’da  Altındağ Spor Salonunda yapılacak olup aynı gün müsabakalar 1 ve 2 No’lu Salonlarında saat 13.00’da başlayacaktır.

2.Müsabakalara Goalball Liginde oynamaya hak kazanan görme engelli spor kulüpleri katılacaktır. (Ek-2)

3. Goalball Ligi müsabakalarına katılacak takımlar EK - 1 ’de yer alan,  Goalball Ligi Katılım Formunu  20 Eylül 2013 Cuma günü saat. 17:00’ya  kadar,  eksiksiz doldurarak ( forma numaraları yazılacak ve her sporcu turnuva boyunca aynı numara ile oynayacaktır),  Federasyonumuzun  0312 310 13 65 no lu faksına ve ya posta ya da elden teslim etmeleri gerekmektedir. Goalball Ligine katılan kulüplerin takım isim listeleri bu tarihten sonra Federasyonumuzun  Web sayfasından yayınlanacaktır.

4.2013 sezonunda Goalball ligine katılmayan veya ligde bir sezonu tamamlamadan ligden çekilen ya da herhangi bir nedenle ligden çıkarılan takımlar, bir alt lige düşecektir.

5.Goalball Ligine katılacak takımlar, Goalball ligi birinci devre müsabakalarında federasyona bildirdikleri en fazla 6 oyuncu oynatabileceklerdir.

6. 1. Devrede bir takım listesinde yer alan bir sporcu 2. Devrede herhangi bir başka takım listesinde yer alamaz.

7. İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK’ den bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır.

9.Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komiteye yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 250 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır. Bu şartlar dışında sonradan yapılacak olan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

10. Müsabakalara (Müsabaka başlangıç tarihi itibari ile)  Erkeklerde 14 yaşından gün almış  sporcular  Bayanlarda ise 12 yaşından gün almış Sporcular katılabilecektir. Belirtilen yaşların altında sporcu oynattığı tespit edilen spor kulübü takımları hükmen yenik sayılacak olup ceza kuruluna sevk edilecektir.

11. Müsabakalarda bir takım  6 sporcu, 1 idareci ve 1 antrenör veya refakatçi olmak üzere toplam 8 kişiden oluşacaktır.

12. Refakatçiler kesinlikle görme engelli  olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.

13. Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.

14.Centilmenlik  dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.

15. Müsabakalarda Görme Engelliler Spor Federasyonu Goalball Lig Talimatı ve IBSA kuralları geçerli olacaktır. 

16.Müsabakalara, lisanslarında goalball branşı yazılı olan sporcular katılacak olup,  lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar usulüne uygun ve 2013  vizeli olacaktır.

17. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi IBSA onaylı, Kayakçı gözlüğü modelinde, dizlik, dirseklik, formalar  1 den 9 a kadar ön ve arkası numaralı , spor ayakkabısı).

18. Müsabakalarda bir takım, rakip takımın göz pedlerini karşılamak şartı ile maske altından pedle kapatılmasını isteyebilir.

19.Yol ücretleri Belediye Otobüs rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.

20.Günlük harcırah bedeli 29,50 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.

21.İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.

22. Ödemeler; görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına  yapılacaktır.

23.Bu talimatta yer almayan konulardan, Federasyon temsilcisi ve Goalball teknik kurulu yetkili olacaktır.

 

 

 

  EK-I 

TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU 2013 YILI GOALBALL LİG KATILIM FORMU

 

 

 

 

 

Sıra

 

Forma No

 

 

Adı Soyadı

 

Doğum Yeri ve Tarihi

(gün -ay –yıl)

 

 

Lisans No

 

Görme Derecesi

 

 

Görevi

1

 

 

 

 

 

 

Sporcu

2

 

 

 

 

 

 

Sporcu

3

 

 

 

 

 

 

Sporcu

4

 

 

 

 

 

 

Sporcu

5

 

 

 

 

 

 

Sporcu

6

 

 

 

 

 

 

Sporcu

7

 

 

 

 

 

 

Antrenör

8

 

 

 

 

 

 

İdareci / Refakatçi

 

 Spor kulübümüzün 2013 yılında düzenlenecek Goalball ( Erkekler 1. ve 2. Lig,  Bayanlar 1. Lig) Ligine katılmasıyla ilgili Yönetim Kurulumuzun ..../…/2013 Tarih ve …. Sayılı kararı ile oybirliği/oy çokluğu ile onaylandığını beyan ederiz.

Admin tarafından yazıldı 16 Eylül 2013 Pazartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız