Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler  Goalball erkekler A-B  grubu ve bayanlar A grubu ( Goalball 1. ve 2. lig ) I. Devre müsabakaları  21-25 Mayıs 2012  tarihleri arasında Çanakkale’de  yapılacaktır.

Müsabaka Talimatı aşağıdadır.

 

Müsabaka Talimatını Ek-1 Ek-2 ve Ek 3 Formlarını Word Dökümanı olarak almak için Tıklayınız.

 

FİKSTÜR İÇİN TIKLAYINIZ...

 

  
 
                                                                                   
 
                                                                        GOALBALL LİG TALİMATI
 
            Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler  Goalball erkekler A-B grubu ve bayanlar A grubu ( Goalball 1. ve 2. lig ) I. Devre müsabakaları 21-25 Mayıs 2012  tarihleri arasında Çanakkale’de  yapılacaktır.
 
1.Müsabakaların teknik toplantısı 21 Mayıs 2012 Pazartesi günü saat 10:00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün belirleyeceği yerde yapılacak olup aynı gün müsabakalar 12.00 de başlayacaktır.
 
2.Müsabakalara Goalball Liginde oynamaya hak kazanan görme engelli spor kulüpleri katılacaktır. (Ek-2)
 
3. Goalball Ligi müsabakalarına katılacak takımlar EK-1 de yer alan, goalball Ligi Katılım Formunu  11 Mayıs 2012 tarihine kadar, eksiksiz doldurarak,  Federasyonumuzun 0312-310 13 65 No lu faksına ya da posta veya elden teslim etmeleri gerekmektedir. Goalball Ligine katılan kulüplerin takım isim listeleri bu tarihten sonra federasyonumuzun web sayfasından yayınlanacaktır.  (8 Takımlı Fikstür Anahtarı -EK-3)
 
4.2012 sezonunda Goalball ligine katılmayan veya ligde bir sezonu tamamlamadan ligden çekilen ya da herhangi bir nedenle ligden çıkarılan takımlar, bir alt lige düşecektir.
 
5.Goalball Ligine katılacak takımlar, Goalball ligi birinci devre müsabakalarında federasyona bildirdikleri en fazla 6 oyuncu oynatabileceklerdir. ( ikinci devre de ise  en fazla iki yeni oyuncu değişikliği yapabileceklerdir, çıkan oyuncular ve değişiklik yapılan yeni oyuncuların kimlik bilgilerini Goalball ligi katılım formunu yeniden doldurup imzalayarak, ikinci devre müsabakaları öncesinde federasyona bildireceklerdir. (Goalball Ligi Katılım Formu-Ek-1)
 
6.Fikstür çekimi, 2012 yılı  Goalball liginde yer alan  takımların  elde ettikleri dereceler dikkate alınarak,  EK-3’de yer alan 8 takımlı fikstür anahtarına göre yapılacaktır. (Goalball Liginde yer alan takımlar ilk sekiz dereceye göre sıralanacaktır, bulunduğu Ligden bir alt lige düşen takımlar, bir alt ligin en üst sırasında yer alırken, bir üst lige yükselen takımlar ise, bir üst ligin  en alt sırasında yer alacaktır.)
 
7.İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK’ den bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır.
 
8.Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komiteye yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 250 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
 
9.Müsabakalara  14 yaşından gün almış sporcular katılacaktır,  (müsabaka günü itibarıyla 26.05. 1999 ve yaşça daha büyük doğumlu sporcular katılabilecektir.)  yukarıda belirtilen  yaşın altında sporcu oynattığı tespit edilen spor kulübü takımları hükmen yenik sayılacak olup ceza kuruluna sevk edilecektir.
 
10. Müsabakalarda bir takım 6 sporcu, 1 idareci ve 1 antrenör veya refakatçi olmak üzere toplam 8 kişiden oluşacaktır.
 
11. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.  
 
12. Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.
 
13.Centilmenlik dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.
 
14. Müsabakalarda Görme Engelliler Spor Federasyonu Goalball Lig Talimatı ve IBSA kuralları geçerli olacaktır.
 
15.Müsabakalara, lisanslarında goalball branşı yazılı olan sporcular katılacak olup,  lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2012  vizeli olacaktır.
 
 16.Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi IBSA onaylı ), dizlik, dirseklik, formalar ön ve arka numaralı, spor ayakkabısı).
 
17.Yol ücretleri Belediye Otobüs rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
 
18.Günlük harcırah bedeli 28.00 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI VE NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.
 
19.İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.
 
20. Ödemeler; görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına yapılacaktır.
 
21.Bu talimatta yer almayan konulardan, Federasyon temsilcisi ve Goalball teknik kurulu yetkili olacaktır.
 
22. Bu reglamanı  Federasyon Başkanı yürütür.                
                                               
 
 
   
                                                                                                              Abdullah ÇETİN
                                                                                                          Federasyon Başkanı
                                                                                                                                                  
 
Admin tarafından yazıldı 27 Nisan 2012 Cuma 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız