Federasyonumuzun 2013 Yılı Faaliyet Programında yer alan Goalball Erkekler ve Bayanlar Yükselme Grubu müsabakaları 28-31 Ağustos 2013 tarihleri arasında Konya İlinde yapılacaktır.

 

Müsabakaların Yarışma Talimatını Word Dökümanı olarak almak için Tıklayınız ...

 

 

 

GOALBALL YÜKSELME GRUBU MÜSABAKA TALİMATI

 

 

            Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2013 yılı Faaliyet programında yer alan Kulüpler  Goalball erkekler ve bayanlar yükselme grubu müsabakaları 28-31 Ağustos 2013 tarihleri arasında Konya  ilinde  yapılacaktır.

1. Müsabakaların teknik toplantısı  28 Ağustos 2013 Çarşamba  günü saat 10:00’da Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün belirleyeceği yerde yapılacak olup, aynı gün müsabakalar saat 13:00 de başlayacaktır.

2. Goalball Ligi müsabakalarına katılacak takımlar EK-1 de yer alan,  Goalball Yükselme Grubu Katılım Formunu 23 Ağustos 2013 Cuma günü saat 17:00’ya  kadar,  eksiksiz doldurarak            ( Forma numaraları yazılacak ve her sporcu turnuva boyunca aynı numara ile oynayacaktır),  Federasyonumuzun  0312 310 13 65 no lu faksına veya posta ya da elden teslim etmeleri gerekmektedir. Goalball Yükselme Grubuna katılan kulüplerin takım isim listeleri bu tarihten sonra Federasyonumuzun  web sayfasından yayınlanacaktır.

3. Yükselme grubu müsabakalarına  görme engelli spor kulüpleri Goalball takımları  en fazla Bay ve Bayanlarda birer takımla katılabileceklerdir. ( EK- 4 de yer alan 2013 sezonunda erkekler ve bayanlar Goalball  liglerinin herhangi birinde  oynamaya hak kazanan  spor kulüpleri kendi liglerinde oynamamış olsalar bile yükselme grubu müsabakalarına katılamazlar

4. İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK’ den bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır

5. Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komiteye yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu  250 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır. Bu şartlar dışında sonradan yapılacak olan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

6. Müsabakalarda bir takım  6 sporcu, 1 idareci ve 1 antrenör veya refakatçi olmak üzere toplam 8 kişiden oluşacaktır.

7. Müsabakalarda bayanlarda ve erkeklerde  ilk sekiz dereceye giren spor kulübü takımlarına      ( 6 sporcu bir antrenör ve bir idareci veya refakatçi olmak üzere toplam 8 kişiye) ödeme yapılacaktır. İlk sekiz dereceye giremeyen takımlara federasyonca ödeme yapılmayacaktır.

8. Dereceye giremeyen sporculara harcırahları bağlı oldukları il Müdürlüklerinin bütçe imkanları doğrultusunda verilebilir.

9. Refakatçiler kesinlikle görme engelli  olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.

10. Müsabakalara (Müsabaka başlangıç tarihi itibari ile)  Erkeklerde 14 yaşından gün almış  sporcular  Bayanlarda ise 12 yaşından gün almış Sporcular katılabilecektir. Belirtilen yaşların altında sporcu oynattığı tespit edilen spor kulübü takımları hükmen yenik sayılacak olup ceza kuruluna sevk edilecektir.

11.Yükselme grubu müsabakalarına katılan takımların  sayıları dikkate alınarak   gruplama yapılacaktır.(Gruplama ölçütleri-EK-2)

12. Takımların kurra çekimleri Teknik kurul toplantısında yapılacaktır.

13.Gruplarda müsabakalar tek devre lig sistemine göre yapılacak olup, Gruplarında ilk iki dereceye giren takımlar  bir  üst grup veya final grubuna  yükselecektir. (Uygulanacak Fikstür Anahtarı Ek – 3 )

14.Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.

15. 2013 yılı sezonunda,  yükselme grubu  müsabakalarında, derece sıralamasında 1. , 2. ve 3. olan takımlar,  bayanlarda B grubuna (2 Lig ), erkeklerde C grubuna (3. Lig)  yükselecektir.

16. Centilmenlik  dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.

17. Müsabakalarda Görme Engelliler Spor Federasyonu Goalball Lig Talimatı ve IBSA  Goalball kuralları geçerli olacaktır.

18. Müsabakalara, lisanslarında goalball branşı yazılı olan sporcular katılacak olup,  lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2013  vizeli olacaktır.

19. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi IBSA onaylı, Kayakçı gözlüğü modelinde, dizlik, dirseklik, formalar  1 den 9 a kadar ön ve arka numaralı , spor ayakkabısı).

20. Müsabakalarda bir takım, rakip takımın göz pedlerini karşılamak şartı ile maske altından pedle kapatılmasını isteyebilir.

21. Yol ücretleri Belediye Otobüs rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.

22.Günlük harcırah bedeli 29.50 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI  İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.

23.İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.

24.Ödemeler; Görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına  yapılacaktır.

 

 

25. Bu Reglamanı Federasyon Başkanı  yürütür.                

 

                
    

 

                                                                                                                                      Abdullah ÇETİN

                                                                                                                                   Federasyon Başkanı

 

 

 

 

EK-I

 

TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU

2013 YILI GOALBALL YÜKSELME GRUP MÜSABAKALARI KATILIM FORMU

 

 

 

 

 

Sıra

 

Forma No

 

 

Adı Soyadı

 

Doğum Yeri ve Tarihi

(gün -ay –yıl)

 

 

Lisans No

 

Görme Derecesi

 

 

Görevi

1

 

 

 

 

 

 

Sporcu

2

 

 

 

 

 

 

Sporcu

3

 

 

 

 

 

 

Sporcu

4

 

 

 

 

 

 

Sporcu

5

 

 

 

 

 

 

Sporcu

6

 

 

 

 

 

 

Sporcu

7

 

 

 

 

 

 

Antrenör

8

 

 

 

 

 

 

Antrenör

 

   Spor kulübümüzün 2013 yılında düzenlenecek Goalball Yükselme Grup Müsabakalarına katılmasıyla ilgili Yönetim Kurulumuzun ..../…/2013 Tarih ve …. Sayılı kararı ile oybirliği/oy çokluğu ile onaylandığını beyan ederiz.

 

                                                                                     

                                                                                        Kulüp Başkanı

                                                                                       Tarih-İmza-Mühür

 

 

 

 

EK-2

 

2013 GOALBALL YÜKSELME MÜSABAKALRI

GRUBLAMA ÖLÇÜTLERİ

 

 

Yükselme grubu müsabakalarına (erkekler ve bayanlar) katılan takım sayıları dikkate alınarak gruplama aşağıdaki şekilde yapılacaktır.

 

1-Katılım sayısı 12 takıma  kadar 2 ayrı grup (A ve B grubu) yapılacaktır.

(iki ayrı grupta müsabakalar A ve B grubuna ayrılacak, gruplarında ilk ikiye giren  takımlar final grubuna yükselecek olup, final grubunda 4 takım tek devre lig sistemine göre müsabaka yaparak derecelendirme belirlenecektir.)

 

2- Katılım sayısı 13-24 arası takıma kadar 4 ayrı grup ( A, B, C, D grubu) yapılacaktır.

( 4 ayrı grupta müsabakalar A,B,C,D grubuna ayrılacak, gruplarında ilk ikiye giren  takımlar çapraz eşleşerek A grubunun birincisi B grubunun  ikincisiyle ,  B grubunun birincisi A grubunun  ikincisiyle, C grubunun birincisi D grubunun  ikincisiyle,   D grubunun birincisi C grubunun  ikincisiyle karşılaşacaktır, yenen takımlar final grubuna yükselecektir. Final grubunda 4 takım devre lig sistemine göre müsabaka yaparak derecelendirme belirlenecektir.)

 

4-Katılım sayısı 24 ve üzeri  takıma kadar 8 ayrı grup yapılacaktır.

( 8 ayrı grupta müsabakalar A,B,C,D,E,F,G,H grubuna ayrılacak, gruplarında ilk ikiye giren  takımlar çapraz eşleşerek A grubunun birincisi B grubunun  ikincisiyle ,  B grubunun birincisi A grubunun  ikincisiyle, C grubunun birincisi D grubunun  ikincisiyle,   D grubunun birincisi C grubunun  ikincisiyle, E grubunun birincisi F grubunun  ikincisiyle ,  F grubunun birincisi E grubunun   ikincisiyle, G grubunun birincisi H grubunun  ikincisiyle ,  H grubunun birincisi G grubunun   ikincisiyle karşılaşacaktır, yenilen takımlar elenecek, kalan 8 takım birbirine yakın gruplarla eşleşecek, yenilen takımlar elenecek,  yenen takımlar final grubuna yükselecektir. Final grubunda 4 takım devre lig sistemine göre müsabaka yaparak derecelendirme belirlenecektir.)

 

 

Ek - 3 İÇİN TIKLAYINIZ ....

 

EK - 4 İÇİN TIKLAYINIZ ...

 

 
Admin tarafından yazıldı 15 Ağustos 2013 Perşembe 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız