Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler  Goalball erkekler ve bayanlar yükselme grubu müsabakaları 14-18 Temmuz 2012 tarihleri arasında Aksaray  ilinde  yapılacaktır.

 

Müsabaka Talimatını Word Dökümanı olarak almak için Tıklayınız...

 

 

                             GOALBALL YÜKSELME GRUBU MÜSABAKALARI TALİMATI
 
 
            Görme Engelliler Spor Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler  Goalball erkekler ve bayanlar yükselme grubu müsabakaları 14-18 Temmuz 2012 tarihleri arasındaAksaray  ilinde  yapılacaktır.
1. Müsabakaların teknik toplantısı 14 Temmuz 2012 Cumartesi  günü saat 10:00’da Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün belirleyeceği yerde yapılacak olup, aynı gün müsabakalar saat 12.00 de başlayacaktır.
2. Yükselme grubu müsabakalarına  görme engelli spor kulüpleri Goalball takımları  en fazla Bay ve Bayanlarda birer takımla katılabileceklerdir. (2012 sezonunda erkekler ve bayanlar Goalball A veya B liginde oynamaya hak kazanan spor kulüpleri yükselme grubu müsabakalarına katılamazlar. Goalball liginde oynamaya hak kazanan spor kulübü takımları (–Ek- 4 )
3. İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK’ den bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır
4. Her türlü itiraz müsabakadan sonra 10 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte itiraz komitesine yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 250 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
5. Müsabakalarda bir takım; 6 Sporcu,1 idareci, Antrenör veya refakatçiden oluşan en fazla 8 kişi.
6. Müsabakalarda bayanlarda ve erkeklerde ilk sekiz dereceye giren spor kulübü takımlarına ( 6 sporcu bir antrenör ve bir idareci veya refakatçi olmak üzere toplam 8 kişiye) ödeme yapılacaktır. İlk sekiz dereceye giremeyen takımlara federasyonca ödeme yapılmayacaktır.
7. Dereceye giremeyen sporculara harcırahları bağlı oldukları il Müdürlüklerinin bütçe imkanları doğrultusunda verilebilir.
8. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.
9. Müsabakalara 14 yaşından gün almış sporcular katılacaktır, (müsabaka günü itibarıyla 18.07. 1999 ve yaşça daha büyük doğumlu sporcular katılabilecektir.) yukarıda belirtilen yaşın altında sporcu oynattığı tespit edilen spor kulübü takımları hükmen yenik sayılacak olup ceza kuruluna sevk edilecektir.
10.Yükselme grubu müsabakalarına katılan takımların sayıları dikkate alınarak   gruplama yapılacaktır. (gruplama ölçütleri-ek-2)
11. Takımlar gruplara kura çekerek yerleştirilecektir.
12.Gruplarda müsabakalar tek devre lig sistemine göre yapılacak olup, Gruplarında ilk iki dereceye giren takımlar  bir üst grup veya final grubuna yükselecektir. (Uygulanacak Fikstür Anahtarı Ek – 3 )
13.Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.
14. 2012 yılısezonunda, yükselme grubu  müsabakalarında, derece sıralamasında 1. , 2. ve 3. olan takımlar,  bayanlarda A grubuna (1 Lig ), erkeklerde B grubuna (2. Lig) yükselecek,  derece sıralamasında 4. , 5. , 6. , 7. ve 8. olan takımlar ise,   bayanlarda grubuna (2. Lig), erkeklerde  Cgrubuna (3.lig) yükselecek olup, 2013 yılında goalball liginde mücadele edeceklerdir.
15. Centilmenlik dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.
16. Müsabakalarda Görme Engelliler Spor Federasyonu Goalball Lig Talimatı ve IBSA  Goalball kuralları geçerli olacaktır.
17. Müsabakalara, lisanslarında goalball branşı yazılı olan sporcular katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2012 vizeli olacaktır.
18.Müsabakalara katılan takımlar katılım formlarını en geç 09 Temmuz 2012 tarihine kadar federasyona posta veya faks (0312-310 13 65) yoluyla  göndermeleri gerekmektedir. (Katılım Formu-Ek-1)
19. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi(IBSA onaylı, Kayakçı gözlüğü modelinde ), dizlik, dirseklik, formalar ön ve arka numaralı, spor ayakkabısı).
20. Yol ücretleri Belediye Otobüs rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
21. Günlük harcırah bedeli 28.00 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI VE NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.
22. İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.
23.Ödemeler; Görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına yapılacaktır.
24. Bu Reglamanı Federasyon Başkanı yürütür.                
                                                
 

 

Admin tarafından yazıldı 14 Haziran 2012 Perşembe 08:00:00 Categories: Duyurular GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız