Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu

Federasyonumuzun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler  Goalball erkekler ve bayanlar yükselme grubu müsabakaları 23 -27  Haziran 2010 tarihleri arasında Malatya’da yapılacaktır.

 

 Müsabaka talimatını World Dosyası olarak görmek için tıklayınız...


Sayı : GESFED-                                                                                                                                           24.05.2010                                                                                                              
Konu: Kulüpler Goalball erkekler ve Bayanlar Yükselme grubu müsabakaları
 
                      GOALBALL YÜKSELME GRUBU MÜSABAKALARI TALİMATI
 
            Görme Engelliler Spor Federasyonumuzun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler  Goalball erkekler ve bayanlar yükselme grubu müsabakaları 23-27  Haziran 2010 tarihleri arasında Malatya’da yapılacaktır.
1. Müsabakaların teknik toplantısı 23 Haziran 2010 Çarşamba  günü saat 10:00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün belirleyeceği yerde yapılacak olup, aynı gün müsabakalar saat 12.00 de başlayacaktır.
2. Yükselme grubu müsabakalarına  görme engelli spor kulüpleri Goalball takımları  en fazla Bay ve Bayanlarda birer takımla katılabileceklerdir. (2010 sezonunda erkekler ve bayanlar Goalball A veya B liginde oynamaya hak kazanan spor kulüpleri yükselme grubu müsabakalarına katılamazlar.)
3. İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK’ den bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır
4. Her türlü itiraz müsabakadan sonra 10 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte itiraz komitesine yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 150 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
5. Müsabakalarda bir takım; 6 Sporcu,1 idareci, Antrenör veya refakatçiden oluşan en fazla 8 kişi. (Antrenörlük belgesi olmayan Antrenör olarak yazılamaz)
6. Müsabakalarda bayanlarda ve erkeklerde ilk sekiz dereceye giren spor kulübü takımlarına ( 6 sporcu bir antrenör ve bir idareci veya refakatçi olmak üzere toplam 8 kişiye) ödeme yapılacaktır. İlk sekiz dereceye giremeyen takımlara federasyonca ödeme yapılmayacaktır.
7. Dereceye giremeyen sporculara harcırahları bağlı oldukları il Müdürlüklerinin bütçe imkanları doğrultusunda verilebilir.
8. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.
9. Müsabakalara   14 yaş ve üzeri sporcular katılacaktır, müsabakalarda 14 yaş altı sporcu oynattığı tespit edilen spor kulübü takımları hükmen yenik sayılacak olup ceza kuruluna sevk edilecektir.
10.Yükselme grubu müsabakalarına katılan takımların sayıları dikkate alınarak   gruplama yapılacaktır. (gruplama ölçütleri-ek-2)
11. Takımlar gruplara kura çekerek yerleştirilecektir.
12.Gruplarda müsabakalar tek devre lig sistemine göre yapılacak olup, Gruplarında ilk iki dereceye giren takımlar  bir üst grup veya final grubuna yükselecektir. (Uygulanacak Fikstür Anahtarı ek-3)
13.Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.
14.Yükselme grubu final müsabakalarında, ilk üç dereceye giren takımlar bayanlarda A gurubuna (1 Lig ), erkeklerde Bgrubuna (2. Lig) yükselecektir.
15. Centilmenlik dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.
16. Müsabakalarda Görme Engelliler Spor Federasyonu Goalball Lig Talimatı ve IBSA  Goalball kuralları geçerli olacaktır.
17. Sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2010  vizeli olacaktır.
18.Müsabakalara katılan takımlar katılım formlarını en geç 15 Haziran  2010 tarihine kadar federasyona posta veya faks (0312-310 13 65) yoluyla  göndermeleri gerekmektedir. (Katılım Formu-Ek-1) 
19. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi(IBSA onaylı, Kayakçı gözlüğü modelinde ), dizlik, dirseklik, formalar ön ve arka numaralı, spor ayakkabısı).
20. Yol ücretleri Belediye Otobüs rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
21. Günlük harcırah bedeli 25.00 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI VE NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.
22. İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.
23.Ödemeler; görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına yapılacaktır.
24. Bu Reglamanı Federasyon Başkanı yürütür.                
                                               
 
                                                           
                                                                                    Abdullah CETİN
                                                                                       Federasyon Başkan Vekili
 
  
EK-I
TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
2010 YILI GOALBALL YÜKSELME GRUBU  KATILMA FORMU
 
 

 

KULÜBÜ : İLİ :

 

 

S. No
 
Adı Soyadı
 
Doğum Yeri ve Tarihi
 
Lisans No
 
Görme Derecesi
 
Görevi
1
 
 
 
 
 
Sporcu
2
 
 
 
 
 
Sporcu
3
 
 
 
 
 
Sporcu
4
 
 
 
 
 
Sporcu
5
 
 
 
 
 
Sporcu
6
 
 
 
 
 
Sporcu
7
 
 
 
 
 
Antrenör
8
 
 
 
 
 
İdareci
Refakatçi

 

 
                                                                           Kulüp Yöneticisi
                                                                           Tarih-İmza-Mühür
 
                                                                                       EK-2
GRUBLAMA ÖLÇÜTLERİ
 
Yükselme grubu müsabakalarına (erkekler ve bayanlar) katılan takım sayıları dikkate alınarak gruplama aşağıdaki şekilde yapılacaktır.
 
1-Katılım sayısı 12 takıma  kadar 2 ayrı grup (A ve B grubu) yapılacaktır. (iki ayrı grupta müsabakalar A ve B grubuna ayrılacak, gruplarında ilk ikiye giren takımlar final grubuna yükselecek olup, final grubunda 4 takım tek devre lig sistemine göre müsabaka yaparak derecelendirme belirlenecektir.)
 
2-Katılım sayısı 13-24 arası takıma kadar 4 ayrı grup ( A, B, C, D grubu) yapılacaktır. ( 4 ayrı grupta müsabakalar A,B,C,D grubuna ayrılacak, gruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleşerek A grubunun birincisi B grubunun ikincisiyle ,  B grubunun birincisi A grubunun ikincisiyle, C grubunun birincisi D grubunun ikincisiyle,  D grubunun birincisi C grubunun ikincisiyle karşılaşacaktır, yenen takımlar final grubuna yükselecektir. Final grubunda 4 takım devre lig sistemine göre müsabaka yaparak derecelendirme belirlenecektir.)
 
3-Katılım sayısı 25-31 arası takıma kadar 6 ayrı grup ( A,B,C,D,E,F ) yapılacaktır. ( 6 ayrı grupta müsabakalar A,B,C,D,E,F grubuna ayrılacak, gruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleşerek A grubunun birincisi B grubunun ikincisiyle ,  B grubunun birincisi A grubunun ikincisiyle, C grubunun birincisi D grubunun ikincisiyle,  D grubunun birincisi C grubunun ikincisiyle, E grubunun birincisi F grubunun ikincisiyle ,  F grubunun birincisi E grubunun   ikincisiyle karşılaşacaktır, yenilen takımlar elenecek, kalan 6 takım birbirine yakın gruplarla eşleşecek, yenilen takımlar elenecek, kalan 3 takım tek devre lig sistemine göre müsabaka yaparak derecelendirme belirlenecektir.)
 
4-Katılım sayısı 32 ve üzeri takıma kadar 8 ayrı grup yapılacaktır. ( 8 ayrı grupta müsabakalar A,B,C,D,E,F,G,H grubuna ayrılacak, gruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleşerek A grubunun birincisi B grubunun ikincisiyle ,  B grubunun birincisi A grubunun ikincisiyle, C grubunun birincisi D grubunun ikincisiyle,  D grubunun birincisi C grubunun ikincisiyle, E grubunun birincisi F grubunun ikincisiyle ,  F grubunun birincisi E grubunun   ikincisiyle, G grubunun birincisi H grubunun ikincisiyle ,  H grubunun birincisi G grubunun   ikincisiyle karşılaşacaktır, yenilen takımlar elenecek, kalan 8 takım birbirine yakın gruplarla eşleşecek, yenilen takımlar elenecek, yenen takımlar final grubuna yükselecektir. Final grubunda 4 takım devre lig sistemine göre müsabaka yaparak derecelendirme belirlenecektir.)
   
 
                                                                         FİKSTÜR ANAHTARI
 
EK-3
 

3 TAKIMLI FİKSTÜR ANAHTARI

 

1. Maç
2. Maç
3. Maç
1-2
3-1
2-3

 

 
 
 

4 TAKIMLI FİKSTÜR ANAHTARI

 

1. Maç
2. Maç
3. Maç
4. Maç
5. Maç
6. Maç
1-4
2-3
4-2
3-1
1-2
3-4

 

 
 
 
 
5 TAKIMLI FİKSTÜR ANAHTARI
 

 

1. Maç
2. Maç
3. Maç
4. Maç
5. Maç
6. Maç
7. Maç
8. Maç
9. Maç
10. Maç
1-4
3-2
5-3
2-1
4-2
1-5
3-1
5-4
2-5
4-3

 

  
 
6 TAKIMLI FİKSTÜR ANAHTARI

 

1. Maç
2. Maç
3. Maç
4. Maç
5. Maç
6. Maç
7.  Maç
8.  Maç
6-1
5-2
3-4
1-5
4-6
2-3
1-4
5-3
9. Maç
10. Maç
11. Maç
12. Maç
13. Maç
14. Maç
15.  Maç
 
6-2
3-1
2-4
5-6
1-2
6-3
4-5
 

 

 
 
 
 
 
 
7 TAKIMLI FİKSTÜR ANAHTARI

 

1.Maç
2.Maç
3. Maç
4. Maç
5. Maç
6. Maç
7.  Maç
7-2
3-6
5-4
1-3
4-7
6-5
2-4
8. Maç
9. Maç
10. Maç
11. Maç
12. Maç
13. Maç
14.Maç
5-1
7-6
3-5
6-2
1-7
4-6
7-3
15. Maç
16. Maç
17. Maç
18. Maç
19. Maç
20. Maç
21.Maç
2-1
5-7
1-4
3-2
6-1
2-5
4-3

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 8 TAKIMLI FİKSTÜR ANAHTARI

 

1.Maç
2.Maç
3. Maç
4. Maç
5. Maç
6. Maç
7. Maç
3-2
4-1
5-7
6-8
1-5
2-4
7-6
8. Maç
9. Maç
10. Maç
11. Maç
12. Maç
13. Maç
14.Maç
8-3
4-3
5-2
6-1
7-8
1-7
2-6
15. Maç
16. Maç
17. Maç
18. Maç
19. Maç
20. Maç
21.Maç
3-5
8-4
5-4
6-3
7-2
8-1
2-1
22. Maç
23. Maç
24. Maç
25. Maç
26. Maç
27. Maç
28.Maç
3-7
4-6
5-8
1-3
6-5
7-4
8-2

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

İrtibat İçin : Şerif BÜYÜKDAŞ  Tel : 0530 347 00 05 

 

 

Admin tarafından yazıldı 24 Mayıs 2010 Pazartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy