04-08 Haziran 2014 tarihleri arasında Polanya’nın Suprasl kentinde düzenlenen 4. Suprasl Uluslar Arası Goalball turnuvasını Bayan Goalball milli takımımız birinci Erkek Goalball Milli Takımımız da ikinci olarak bitirdi.

 

Bayan Milli Takımımız ilk maçında Dünya şampiyonasında da gurubunda yer alan ezeli rakibi Finlandiya karşısında almış olduğu 8-4 lük galibiyetle turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı. Millilerimiz ardından Macaristan la oynanan müsabakayı 4-1 kazanarak ilk günü lider tamamladı. İkinci gün oynanan müsabakalar da ilk maçta Hollanda’yı 10–2 yenerek turnuvadaki şampiyonluğunu garantilemiş oldu. Ardından Rusya Koralev takımını 10-0 teknik üstünlükle yenerek turnuvayı şampiyon olarak kapadı. Milli Sporcumuz Sümeyye ÖZCAN turnuvanın gol kralı oldu.

 

Erkek Milli Takımımız ise Turnuvanın ilk maçında dünya şampiyonasında da yer alacak güçlü rakibi Cezayir karşısında son saniye golü ile 6–5 yenilerek turnuvaya başladı. Bir sonraki maçta dünya şampiyonasındaki muhtemel rakiplerinden Belçika ile 3-3 berabere kalarak ilk günü üçüncü sırada bitirdi. Turnuvanın ikinci gününde Macaristan’ı 10-0,  Polonya’yı 12-4, İsveç’i 10-5 mağlup ederek Cezayir’in ardından turnuvayı ikinci olarak bitirdi. Turnuvadan sonra yaptığı açıklamada Milli Takım Teknik direktörü Gökan İNCE şunları söyledi. “Hazırlık kamplarımız ve turnuvalarımız istediğimiz gibi gidiyor dünya şampiyonasına kadar yapacağımız kamplarımız ve hazırlık turnuvaları ile dünya şampiyonası için takımlarımızın daha hazır hale geleceğini umuyorum ve bize destek veren başta Spor bakanımız Akif Kılıç, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan Federasyon Başkanımız Abdullah Çetin ve Yönetim Kuruluna, kişi ve kurumlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Admin tarafından yazıldı 08 Haziran 2014 Pazar 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız