Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn.Aslan Karanfil, Konya'da yapılan Avrupa Goalball Şampiyonasında dereceye giren Bayan ve Erkek Goalball Milli Takımı sporcu ve Teknik Ekibini kabul etti. Kabulde, Spor Genel Müdür Yardımcıları Tamer Taşpınar, Ömer Altunsoy, Federasyon temsilcilerimiz ve Milli Takım antrenörlerimizde  hazır bulundu.

Bu anlamlı günde Görme Engelli sporcularımızı konuk ettiği için çok mutlu olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, "Son 10 yılda hükümetimiz engelli vatandaşlarımız için çok önemli çalışmalar yaptı. Biz de Bakanlık olarak pozitif çalışmalarımız var. Biz sadece 1 gün değil, hergün sizlerin yanınızdayız. Engellilerin hayata kazandırılmasında sporun rolü her zaman çok fazladır. Biz bu anlamda sizlerin elde etmiş olduğunuz başarılarla iftihar ediyoruz. Ayrıca ailelerinize, antrenörlerinize, kulüplerinize ve Federasyon yetkililerine de teşekkür ediyorum" dedi.

Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar da yaptığı açıklamada, "Londra'daki Paralimpik oyunlarında sporcularımızla birlikteydik. Londra da Goalball Erkek Milli Takımımız 3. olmuştu. Potansiyelleri var. Birliktelikleri de çok iyi. Azimle ve ciddiyetle çalışmaya devam edersek, 2016 Rio'da altın madalya kazanmamız içten bile değil. O hırs sizlerde var. Tüm sporcularımızı tebrik ederim" diye konuştu.

Engelliler Gününü kutlayarak sözlerine başlayan Spor Genel Müdürü yardımcısı Ömer Altunsoy da konuşmasında, "Türkiye'de ilk kez 'Sporda Engelleri Kaldırıyoruz' diye proje başlattık. Engelli kardeşlerimizi evlerinden özel servis araçlarıyla ücretsiz olarak alıp, tesislerimize götürüyoruz. Sayın Başbakanımız ve Bakanımız bu konuda çok hassaslar. Biz Bakanlık olarak sizlerin her zaman yanınızdayız" dedi.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil ve Spor Genel Müdür Yardımcıları Tamer Taşpınar, Ömer Altunsoy, Milli Takımımızda bulunan sporculara hediyeler verdi.
 
Admin tarafından yazıldı 03 Aralık 2013 Salı 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy