Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu

Goalball Erkek Milli takımımız Paralimpik Oyunları 3.sü olarak  Tarihimizde ilk kez  Takım Sporları olarak Paralimpik Oyunlarında  Bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.Goalball Milli Takımımız Litvanya İle yapmış olduğu Bronz Madalya mücadelesi sonucunda Litvanya’yı 4- 1 Lik Skorla geçerek tarihi bir başarıya imza attı.
 
 
57 Kg ve +70 Kg Judo branşında almış olduğumuz madalya’lara Takım sporu olarak Paralimpik Oyunlarına bir yenisini daha ekleyen Goalball Milli Takımımız’da bulunan tüm Sporcu ve Teknik Ekipimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.
 
Federasyon Başkanımız Sn.Abdullah ÇETİN Müsabaka sonrası yapmış olduğu açılamasında '' Judo branşımızda kazanmış olduğumuz 1 gümüş ve 1 Bronz madalyadan sonra bizlerden 10-15 yıl önce bu spor dalında mücadele eden ülkeleri geride bırakarak Goalball Milli Takımımız ile Ülkemize  Paralimpik Oyunları tarihindeki takım branşlarında kazanılan ilk madalya olması gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Aylardan bu yana süren Paralimpik oyunları Hazırlık kamplarımızın mükafatını bu madalyalar ile Ülkemize kazandırmanın mutluluğunu tarif etmek gerçekten çok zor. Sporcu, Teknik Ekip,  Yönetim ve Kulüp dayanışmasından geçerek kazanılan bu başarıda emeği geçen tüm Sporcu ve Teknik ekipte bulunan kardeşlerimi kutluyor, bizlerden şuana kadar desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spordan sorumlu devlet bakanımız Sn.Suat KILIÇ olmak üzere spor Genel Müdürümüz Sn.Mehmet BAYKAN ve tüm Spor Kulüplerimize desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.''demiştir.
 
 
 
 
Admin tarafından yazıldı 06 Eylül 2012 Perşembe 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy