6. Sakıp Sabancı Görme Engelli İlkÖğretim Okulları Goalball Türkiye Şampiyonası 18-22 Nisan  2012 tarihleri arasında  Gaziantep  ilinde  yapılacaktır.

 

YARIŞMA TALİMATINI VE EK 1 FORMUNU WORD DÖKÜMANI OLARAK ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 
 
 6. SAKIP SABANCI GÖRME ENGELLİ İLK ÖĞRETİM OKULLARI
GOALBALL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MÜSABAKA TALİMATI
          
  Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Görme Engelli İlköğretim Okulları 6. Sakıp SABANCI  Goalball Şampiyonası 18-22 Nisan  2012 tarihleri arasında  Gaziantep ilinde  yapılacaktır.
1.Müsabakanın teknik toplantısı 18 Nisan 2012 tarihinde müsabakanın yapılacağı spor salonunda saat 10:00 da yapılacak olup, aynı gün müsabakalar saat 13:00 de başlayacaktır. Teknik toplantıya zamanında katılmayan Okul Temsilcilerinin takımları yarışmaya alınmayacaktır.
2. İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK dan bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır.
3. Her türlü itiraz müsabakadan sonra 10 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komiteye yazılı olarak yapılacaktır. ( İtiraz depozitosu 250,00 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
4. Müsabakalara okullar en fazla bay ve bayanlarda birer takımla katılabileceklerdir.
5. Müsabakalara katılan sporcuların halen görme engelli ilköğretim okulunda öğrenim gören ve müsabaka günü itibariyle 22.04.1994  ve daha küçük doğumlu,  sporcular katılacaktır. 22.04.1994 den büyük sporcular, yarışmaya katılamayacaktır.
6. Müsabakalarda bir takım 6 sporcu, 1 idareci ve 1 antrenör veya refakatçi olmak üzere 8 kişiden, bir takım hem bayanlarda hem de erkeklerde katıldıkları taktirde ise 6 erkek 6 bayan olmak üzere 12 sporcu, 1 idareci, 2 antrenör ya da refakatçi olmak üzere 15 kişiden oluşacaktır.  
7. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.
8. Müsabakalarda kura çekilerek,  takımlar iki ayrı guruba ayrılacak olup, guruplarda maçlar  tek devre lig sistemine göre yapılacaktır. Guruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleştirme ile karşılaşacak olup, (A1 – B2, B1-A2 ) yenen takımlar birincilik yenilen takımlar 3.lük ve 4.lük karşılaşması yapacaklardır.
9. Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.
10. Centilmenlik dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.
11. Müsabakalarda maç süresi hariç, IBSA kuralları geçerli olacaktır, maç süresi teknik toplantıda belirlenecektir.
12. Sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisansı olmayan sporcular doktor tarafından onaylı Sağlık İzin Belgesi, nüfus cüzdan belgesi ve Okul Müdürlüğünden alınan Müsabakaya katılma izin yazısı ile müsabakalara katılabilirler. Lisanslar 2012 vizeli olacaktır.
13. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi(IBSA onaylı ), dizlik, dirseklik, formalar ön ve arka numaralı, spor ayakkabısı).
14. Yol ücretleri tasdikli Belediye Otobüs raiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
15. Günlük harcırah bedeli 28,00 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI VE NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZEDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.
 16. Ödemeler; bizzat kişinin kendisine imza karşılığında, görme engelli idareci ve sporculara ise parmak izi alınarak kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin Banka hesabına yapılacaktır.
17.  Bu talimatta da yer almayan konularda karar verme yetkisi Teknik Komiteye - Federasyon yetkilisine aittir.
18. Müsabakalara katılacak olan okullar,  müsabaka katılım formunu (EK-1) eksiksiz doldurup, okul müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra en geç 13 Nisan 2012  tarihine kadar Federasyonumuzun 0 312 310 13 65 nolu Faksına  göndereceklerdir.
 
 
 
 
                                                                                                         Abdullah ÇETİN
                                                                                                   Türkiye Görme Engelliler
                                                                                                 Spor Federasyonu Başkanı
 
 

 

Admin tarafından yazıldı 21 Mart 2012 Çarşamba 07:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız