Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu

 Goalball Erkek Milli Takımımız son olimpiyat ikincisi Brezilya ile yaptığı hazırlık karşılaşmasını 8-2 lik ezici bir üstünlükle kazanarak rakiplerine göz dağı verdi.

26 Haziran 6 Temmuz tarihleri arasında Finlandiya'nın Espoo Kentinde düzenlenecek olan Goalball Dünya Şampiyonası öncesi Erkek Milli Takımımız Londra Paralimpik oyunları ikincisi Brezilya'yı 8-2 lik farklı bir skorla malup etmeyi başardı.

Maçtan sonra Goalball Erkek Milli Takım Teknik Direktörü Gökhan İNCE yaptığı açıklamada "Goalball Dünya Şampiyonasına hazırlığımızın son evresi olan Brezilya ile yaptığımız hazırlık maçını 8-2 lik farklı bir skorla kazanan sporcularımı kutluyorum. Sporcularımın aynı başarıyı dünya şampiyonasında da göstereceklerine canı gönülden inanıyorum. Buralara kadar gelmemizde emeği geçen herkese Goalball Milli Takımlarımız adına teşekkür ediyorum. " dedi. 

Federasyon Başkanımız Abdullah ÇETİN ise maçtan sonra yaptığı açıklamada " Bay, Bayan Goalball Milli Takımlarımız 50'den fazla ülke arasında  kotayı aşıp İlk 12 ülke arasına girdi. İlk defa  katılma hakkı elde ettiğimiz Goalball Dünya Şampiyonasına hazırlık amacı ile yapılan kamplarının verimli geçtiğini hazırlık maçları sonucunda somut olarak görmekteyiz. İnşallah Finlandiya'da takımlarımız hazırlık turnuvaları ve maçlarında elde ettikleri başarıyı tekrarlayarak madalya ile dönerler. Dünya Şampiyonasında da sporcularımıza başarılar dilerim. Son olarak Görme Engelli Sporunun bu noktaya gelmesinde emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanımıza, Spor Genel Müdürümüze ve desteğini bizlerden esirgemeyen camiamıza şahsım ve Federasyonumuz adına teşekkür ederim.''dedi

 

 

Admin tarafından yazıldı 25 Haziran 2014 Çarşamba 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy