Goalball Erkek Milli Takımımız Slovenya'nın Izola kentinde düzenlenen Goalball  Dünya Şampiyonasına hazırlık niteliğindeki turnuvada 3. oldu.

Dünya Şampiyonasına hazırlık amacıyla Goalball branşında elit sayılan ülkelerinde aralarında bulunduğu 10 ülkenin katıldığı turnuvada Milli Takımımız 3. oldu ve  Dünya Şampiyonasına ne kadar iddialı olduklarını göstererek rakiplerine gözdağı verdi.

Türkiye'nin yanı sıra turnuvaya; İspanya, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, İtalya, Macaristan, Hırvatistan, Kosova, Azerbaycan ve ev sahibi Slovenyanın katıldığı turnuvada Milli Takımımız grubunda İspanya ile karşılaştığı ilk maçı kaybetmesine rağmen diğer maçları kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde Slovenya ile karşılaşan Milli Takımımız ev sahibini 10-4 lük sorla geçerek yarı finale yükseldi ve Çek Cumhuriyetiyle eşleşti.

Yarı finalin diğer ayağı İspanya ile Finlandiya eşleşmesiyle gerçekleşti ve İspanya güçlü rakibini yenerek finale yükseldi. 

Milli Takımımızın yarı final karşılaşması büyük bir heyecana sahne oldu, maçın uzatma dakikalarında Penaltı kullanarak öne geçen Çek Cumhuriyetine Milli Takımımız hemen karşılık verdi fakat maçın son saniyesinde hakem tarafından Çek Cumhuriyetine verilen penaltı ile rakip öne geçti ve maç sonuçlandı.

Üçüncülük maçında Finlandiya ile karşılaşan Milli Takımımız 7-5 lik skorla galip gelerek turnuvanın üçüncüsü oldu.

Finalde İspanya ile Çek Cumhuriyeti karşılaşması 9-3 sona erdi ve İspanya turnuvanın şampiyonu oldu.  

Goalball Milli Takım Teknik Direktörümüz Gökhan İNCE turnuvadan sonra yaptığı açıklamada ; Dünya Şampiyonasında Milli Takımımızın Şampiyonluğun en büyük adaylarından olduğunu ve bunu da Sporcuların vermiş olduğu mücadele ile gösterdiklerini belirtti ve Dünya Şampiyonasına kadar yapılacak olan hazırlık turnuvaları ve kamplarla Dünya Şampiyonasına tamamen hazır olacaklarını belirtti.

 
Admin tarafından yazıldı 24 Mayıs 2014 Cumartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız