Goalball Milli Takımlarımız Dünya Şampiyonasında adeta fırtına gibi esiyor.

Dünya Goalball Şampiyonası'nın 3. gününde Erkek milli takımımız sabah seansında Londra 2012 Paralimpik Oyunlar 2.si Brezilya ile karşılaştı. Çok çekişmeli geçen müsabakanın ilk yarısında denk bir mücadele vardı ve ilk yarı 2-2 sona erdi. Maçın ikinci yarısına fırtına gibi başlayan millilerimiz 2 gol atarak 4-2 öne geçti fakat ilerleyen dakikalarda üstünlüğünü koruyamayarak son 30 saniyede yediği golle maç 4-4 berabere sonuçlandı.

Bayan Milli Takımımız ise Amerika Kıtası şampiyonu Amerika Birleşik Devletleriyle karşılaştı. Maçın ilk yarısı çok çekişmeli geçti ve ilk yarı 2-1 sonuçlandı. Maçın ikinci yarısına muhteşem başlayan millilerimiz skoru 6-2 ye kadar getirdi. Maçın sonlarına doğru iki gol daha bulan millilerimiz maçtan 8-2 lik ezici bir üstünlükle grup liderliğini hemen hemen garantiledi. Milli takımımız yarın sabah saat 10:00da Almanya ve 15:00 da Rusya ile karşılaşacak ve grup maçlarını tamamlayarak çeyrek final maçlarına yoğunlaşacak olan millilerimiz otoritelerce şampiyonayı kazanacak en muhtemel takım olarak gösteriliyor.

Erkek Milli Takımımız akşam Seansında son Avrupa Şampiyonu Litvanya ile karşılaştı. Nefesleri kesen mücadelede millilerimiz 6-2 geriye düştükleri maçta müthiş bir geri dönüş yaparak skoru beraberliğe taşıdı. Maçın son dakikalarında bir penaltıdan da yararlanamayan millilerimiz maçı 7-7 lik beraberlikle tamamladı.

 

Admin tarafından yazıldı 2 Temmuz 2014 Çarşamba 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız