İsveçin Malmö Kentinte 28 Mayıs 2 Haziran Tarihleri arasında yapılmakta olan ve Dünya Şampiyonasına hazırlık niteliği taşıyan çoğunluğunu dünya şampiyonasına katılma hakkı kazanan ülkelerin oluşturduğu turnuvada Bayan Goalball Milli Takımımız yarı finale yükseldi. 

Milli takımımızın yarı finale yükseldiği turnuvaya katılan Türkiyenin yanısıra, İngiltere, Finlandiya, İspanya, Ukrayna, Belçika, ABD, Danimarka, Rusya, İsveç  ve İsrail olmak üzere toplam 11 takım katıldı. 

Takımımız turnuvanın açılış maçı olan Belçika ile oynadığı maçı 9-1 gibi faklı bir skorla moral depoladı. Ardından İngiltere karşısında alınan 8-3 lük galibiyetle ilk günü grubunda lider tamamladı. 

Turnuvanın ikinci gününde ise çok çekişmeli maçlar gerçekleşti. Takımımız dünya şampiyonasına katılma hakkı elde eden Ukrayna karşısında aldığı 3-1 lik galibiyetle güne başladı. Ayrıca ezeli rakibi olan İspanyayı 10-0 teknik üstünlükle yenerek ezici bir galibiyet aldı. Yine aynı gün  Milli takımımızın grubunda final niteliği taşıyan karşılaşma Finlandiya ile Türkiye arasında oynandı. Günün son maçında grup liderliğini garantileyen Milli Takımımız  maçın başından sonuna üstün götürdüğü mücadeleyi son saniye golüne engel olamayarak 4-4 lük beraberlikle grubunu lider olarak tamamladı. Finlandiya almış olduğu beraberlikle A Grubunu ikinci olarak tamamladı. 

Ayrıca B grubunda oynayan müsabakalar sonucunda Rusya 1.  ABD 2. olarak Yarı finale çıkma başarısı gösterdi. (Yarin oynanacak olan yarı final müsabakalarında Milli takımımız saat 8:55'te ABD ile karşılaşacak olup final maçı saat 13:30 da başlayacak.

Ayrıca Müsabakalar boyunca  Milli Takımımızı yalnız bırakmayan gurbetçi vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.


 

 

 

 

 

Admin tarafından yazıldı 31 Mayıs 2014 Cumartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız