Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler  Goalball erkekler A-B  grubu ve bayanlar A grubu ( Goalball 1. ve 2. lig ) II. Devre müsabakaları  27 Haziran - 01 Temmuz  2012 tarihleri arasında Ankara’ da  yapılacaktır.

 

Müsabaka Talimatını Word Dökümanı olarak alma için Tıklayınız...

 

Fikstür için Tıklayınız...

 

 

 

Sayı : GESFED-                                                                                                          28.06.2012                                                                                                                                                                                       
Konu: Kulüpler Goalball erkekler A-B grubu ve bayanlar A grubu ( Goalball 1. ve 2. lig ) II. Devre  müsabakaları
 
                                                     GOALBALL LİG TALİMATI
 
            Görme Engelliler Spor Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler Goalball erkekler A-B grubu ve bayanlar A grubu ( Goalball 1. ve 2. lig ) II. Devre müsabakaları 27 Haziran 01 Temmuz 2012 tarihleri arasında Ankara’ da yapılacaktır.
1. Müsabakaların teknik toplantısı 27 Haziran 2012 tarihinde  saat 10:00’da Ankara-Altındağ Kapalı Spor Salonunda yapılacak olup aynı gün müsabakalar 12.00 de başlayacaktır. (Müsabakalar, 1. Salon Altındağ Kapalı Spor Salonu, 2. Salon Atıfbey İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır, iki salon arasındaki   uzaklık yaklaşık 100 m. dir.)
 2.Müsabakalara Goalball Liginde oynamaya hak kazanan görme engelli spor kulüpleri katılacaktır. (Ek-2).
3.2012 sezonunda Goalball ligine katılmayan veya ligde bir sezonu tamamlamadan ligden çekilen ya da herhangi bir nedenle ligden çıkarılan takımlar, bir alt lige düşecektir.
4.Goalball Ligi 2. Devre müsabakaları  sonucunda erkekler ve bayanlar 1. Liginde,  puan sıralamasında 6., 7. ve 8. Sırada yer alan takımlar bir alt  lige düşecektir,  goalball erkekler ikinci liginde, puan sıralamasında 1. , 2. ve 3. Olan takımlar, erkekler 1. Ligine yükselecek, 6. , 7. ve 8. Sırada bitiren takımlar ise bir alt lige düşecektir.
5. Goalball Ligine katılacak takımlar, ikinci devre de en fazla iki yeni oyuncu değişikliği yapabileceklerdir, birinci devrede çıkan oyuncular ve değişiklik yapılan yeni oyuncuların kimlik bilgilerini ve Goalball ligi katılım formunu yeniden doldurup imzalayarak, ikinci devre müsabakaları öncesinde federasyona bildireceklerdir. (Goalball Ligi Katılım Formu-Ek-1)
6.İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK’ den bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır.
7.Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komiteye yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 250 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
8.Müsabakalara  14 yaşından gün almış sporcular katılacaktır,  (müsabaka günü itibarıyla 27.06. 1999 ve yaşça daha büyük doğumlu sporcular katılabilecektir.)  yukarıda belirtilen  yaşın altında sporcu oynattığı tespit edilen spor kulübü takımları hükmen yenik sayılacak olup ceza kuruluna sevk edilecektir.
9. Müsabakalarda bir takım 6 sporcu, 1 idareci ve 1 antrenör veya refakatçi olmak üzere toplam 8 kişiden oluşacaktır.
10. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.  
11. Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.
12.Centilmenlik dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.
13. Müsabakalarda Görme Engelliler Spor Federasyonu Goalball Lig Talimatı ve IBSA kuralları geçerli olacaktır.
14.Müsabakalara, lisanslarında goalball branşı yazılı olan sporcular katılacak olup,  lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2012  vizeli olacaktır.
15.Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi IBSA onaylı ), dizlik, dirseklik, formalar ön ve arka numaralı, spor ayakkabısı).
16.Yol ücretleri Belediye Otobüs rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
17.Günlük harcırah bedeli 28.00 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI VE NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.
18.İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.
19. Ödemeler; görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına yapılacaktır.
20.Bu talimatta yer almayan konulardan, Federasyon temsilcisi ve Goalball teknik kurulu yetkili olacaktır.
21. Bu reglamanı  Federasyon Başkanı yürütür.                
                                               
 
 
   
                                                                                                         Abdullah ÇETİN
                                                                                                     Federasyon Başkanı
                                                                                                                                                  

 

Admin tarafından yazıldı 28 Mayıs 2012 Pazartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız