Federasyonumuzun 2010 yılı faaliyet takviminde yer alan Futsal B1-1.Lig ve 2.Lig Müsabakaları Ankara’da başlamıştır. 15 -17 Nisan 2010  tarihleri arasında oynanacak müsabakalara 11 Görme Engelli Futsal takımı katılmıştır.

Müsabakanın açılış törenine Federasyon Başkanımız Mesut DEDEOĞLU,Ak Parti İstanbul Milletvekili Lokman AYVA,Altındağ Kaymakamı Hamza DUYGUN,İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer ALTINYÜZÜK  ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğü yetkilileri katılmışlardır.

Açılış töreninde konuşma yapan Görme Engelli Milletvekilimiz Sn.Lokman AYVA bu tür müsabakaların Görme Engelli sporcuların için çok önemli olduğuna dikkat çekerek ,Bu yıl Ülkemizde Engelli Sporcuların Engelsizlere oranla daha çok Uluslar arası müsabakalarda madalya kazandığını bunun son derece sevindirici olduğunu ,ama daha çok çalışarak daha büyük başarılar elde etmemiz gerektiğini belirterek Müsabakalara katılan tüm takımlara başarılar dilemiştir.

Federasyon Başkanımız Sn.Mesut DEDEOĞLU konuşmasında Sn.Milletvekilimiz Lokman AYVA’ya  her zaman yanımızda olduğu için ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek , ‘’En büyük arzumuz Ülkemizi 2012 olimpiyatlarında daha çok branşla ve daha çok sporcuyla temsil edip başarılarımızın haklı gururunu hep birlikte yaşamaktır,tüm çabalarımızıda bu doğrultuda sarf edeceğiz.Müsabakalara katılan tüm Takımlarımıza başarılar diliyorum.’’ demiştir.
Açılış Törenin sonunda müsabakalara katılan takımlarımıza Spor Kuruluşları Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen Goalball ve Futsal topları hediye edilmiştir.
 Sn.Milletvekilimiz Lokman AYVA ile birlikte Federasyon Başkanımız Mesut DEDEOĞLU  başlama vuruşunu birlikte yaparak müsabakaları başlatmışlardır.
 
Admin tarafından yazıldı 15 Nisan 2010 Perşembe 08:00:00 Categories: Futbol
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız