GOALBALL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MÜSABAKA TALİMATI
 
                Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2007 yılı faaliyet programında yer alan Erkekler – Bayanlar Kulüpler Goalball Türkiye Şampiyonası 23 – 25 Kasım 2007 tarihleri arasında Gaziantep’de yapılacaktır.
 1. Müsabakaların teknik toplantısı 23 Kasım 2007 Cuma günü saat 10:00’da İl Müdürlüğünün belirleyeceği yerde yapılacaktır. Müsabakalar Kamil Ocak   Spor salonda yapılacaktır. Teknik toplantıya zamanında katılmayan geçerli mazereti olmayan kulüpler yarışmaya alınmayacaktır.
 2. Teknik Komite – İtiraz jürisi Teknik toplantı esnasında tespit edilecektir.
 3. Müsabakalara tescilli görme engelli spor kulüpleri (bay-bayan) birer takım ile katılacaklardır.
 4. Müsabakalarda bir takım; 6 Sporcu,1idareci,,Antrenör(Antrenörlük belgesi olmayan Antrenör olarak yazılamaz) veya refakatçiden oluşan en fazla 8 kişi.
 5. Her spor kulübü bay ve bayan kategorisinde müsabakalara birer takımla katılacaktır.
 6. Müsabakalara katılan takım sayıları dikkate alınarak guruplama yapılacaktır.Guruplarda takım sayıları 8 den fazla olması halinde ,guruplar 3 takımdan oluşacaktır..Guruplarında ilk ikiye giren takımlar bir üst tura çıkacaktır.
 7. 2006 yılında Goalball Türkiye Şampiyonasında ilk dörde giren takımlar seri başı olup ,diğer takımlar guruplara kura ile yerleştirilecektir.
 8. Müsabakalarda IBSA kuralları geçerli olacaktır.
 9. Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komite Başkanına yazılı olarak yapılacaktır. ( İtiraz depozitosu   130 YTL olacaktır ). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu  banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
 10. Bütün sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2007-2008 vizeli olacaktır. Ayrıca her sporcunun Görme Keskinliğini (B1-B2-B3) gösterir Devlet Hastanelerinden almış oldukları heyet raporları fotokopisini Organizasyon Teknik Komitesine teslim edeceklerdir. Aksi halde gören sporcu oynattıkları tespit edilen takımlar disiplin kuruluna sevk edilecek olup , gerekli ceza işlemi uygulanacaktır.
 11. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. ( Göz maskesi İBSA geçerli , dizlik, dirseklik, numaralı forma-ön ve arka, spor ayakkabısı)
 12. Müsabakalarda forma ve göz maskesi bulunmayan takımlar çıktıkları her maça alınmayacak ,yenik sayılacaklardır.
 13. Müsabakalarda ( bay-bayan) ilk üçe giren spor kulüplerine Kupa , sporculara madalya verilecektir.
 14. Müsabakalara katılacak kulüp takımları listelerini en geç 15 Kasım 2007 tarihine kadar Federasyonumuzun (312) 310 13 65 nolu faksına göndereceklerdir.
 15. Müsabakalar aşağıda belirtilen programa göre yapılacaktır.
PROGRAM
 
23 Kasım 2007
10:00                            Teknik toplantı
12:00                            Eleme grubu müsabakaları
 
 1. İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde kesinlikle yolluk ve yevmiyeleri ödenmeyecektir.
   
 2. Yol ücretleri Genel Müdürlüğümüz Bütçe Dairesi Başkanlığının tasdikli rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
   
 3. Günlük harcırah bedeli 20.00 YTL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir.Müsabakalarda  İlk sekize giren Kulüplerin 6 sporcusu,1 İdareci , 1Antrenör (Antrenörlük belgesi olmayan Antrenör olarak yazılamaz)  veya Refakatçisine ödeme yapılacaktır İDARECİ, ANTRENÖR -REFAKATÇİ VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMLERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.
   
 4. Ödemeler; bizzat kişinin kendisine imza karşılığında , görme engelli idareci ve sporculara ise imza- parmak izi alınarak yapılacaktır.
   
 5. Bu reglaman da yer almayan konularda karar verme yetkisi Teknik Komiteye – Federasyon yetkilisine aittir.
                                                                                              Mesut DEDEOĞLU
                                                                                                    Türkiye Görme Engeliler 
                                                                                                      Spor Federasyonu
Başkanı
 
İRTİBAT :
Mustafa KONU / Gaziantep İl Temsilcisi
Tel :(cep): 0 505 316 66 53
Admin tarafından yazıldı 11 Ağustos 2009 Salı 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız