08- 18 Mayıs 2015 tarihler arasında Güney Kore'nin başkenti Seul'de yapılmakta olan IBSA Görme Engelliler Dünya Oyunlarının 6. gününe kadar Milli takımlarımız 5 Altın 6 Gümüş 12 Bronz madalya ile 58 ülke arasında madalya sıralamasında 6. sırada yer aldı

GOALBALL
Goalball Erkek Milli Takımımız ilk gün ilk maçta Meksika ile karşılaştı. Millilerimiz maçtan 9-5 lik üstünlükle ayrıldı.

İkinci gün ev sahibi Güney Kore'yle karşılaşan milliler maçtan 13-3 galibiyetle ayrıldı.

4. Gün sabah seansında Avrupa ikincisi İspanya ile karşılaşan millilerimiz, İspanyayı teknik üstünlükle 13-3 yenerek guruptan çıkmayı büyük ölçüde garantiledi. aynı günün akşamında Mısırla karşılaşan milliler karşılaşmadan 10-8 galip ayrıldı.

5. Gün sabahında İsveç'le karşılaşan Millilerimiz bambaşka bir İsveç'le karşılaştı. İsveç maçın başında öne 2-0 öne geçti fakat millilerimiz toparlanarak maçı 3-2 kazanmasını bildi. Akşam seansında Çek Cumhuriyetiyle karşılaşan millilerimiz güzel bir oyun sergilemesine rağmen karşılaşmadan 8-5 yenik ayrıldı ve grubunda 2. oldu. Millilerimiz Almaya'yı 11-5 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde rakibi Japonya'yı 6-5 yenen milliler yarı finale yükseldi. Yarı Finalde Güçlü Litvanya karşısında etkili bir oyun sergilemesine rağmen 11-7 sahadan mağlup ayrıldı ve yarın Türkiye saati ile gece 04:00 da 3-4 lük maçını İsveç'le oynayacak.

 

B1 FUTBOL
B1 Futbol milli takımımız ise ilk gün 1 de penaltı kaçırdığı müsabaka sonucunda son dünya üçüncüsü ispanya ile 0-0 berabere kalarak turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. İkinci gün Rusya ile oynayan millilerimiz yine Rusya ile 0-0 berabere kalarak guruptan çıkma şansını son maça bıraktı.

Gruptaki son maçını yarın Arjantin karşısında 2-0 yenildi ve 5.lik 6. lık maçına Japonya karşısında 1-0 yenilerek 6. oldu.

 

HALTER
Halter milli takımımız müsabakaların 4. gününe kadar bayanlarda 1 gümüş 4 bronz erkeklerde iki gümüş madalya ile Dünya Oyunlarını tamamladı.

 

ATLETİZM
Atletizm milli takımımız ilk beş günün sonucunda 5 Altın,  3 Gümüş, 7 Bronz olmak üzere toplamda 15 madalya aldı. 

 

JUDO

Judo'da Mesme Taşbağ Bronz Madalya aldı ve büyük ölçüde Paralimpik Oyunlarına gitmeyi garantiledi. Zeynep Çelik, Serdar Aydın ve Gülhan Kılıç Pralimpik Oyunlar puanı alan sporcular arasında yer aldı. +100 kgda mücadele eden Dursun HAYRAN 5. olarak Paralimpik Oyunlar için puan aldı. Sabri YUR ise bir rakibini yenerek puan aldı.

Ecem taşın 3.lük maçını kabederek 5. oldu ve paralimpik puanı aldı.

YÜZME

Yüzmede de yarışmalar tamamlanmış ve herhangi bir derece elde edilememiştir.

 

Eren Yıldırım tarafından yazıldı 16 Mayıs 2015 Cumartesi 16:54:00 Categories: Atletizm Futbol Futbol GoalBall Halter Judo Yüzme
Bu içeriği oyla 6 Oy