23-29 Ekim tarihleri arasında İtalya’da düzenlenen Bayanlar B Grubu ,Goalball Avrupa Şampiyonasında yarı finale yükselen Goalball Bayan Milli Takımımız Grubundan 12 puanla lider olarak çıktı yarı finalde tekrar Macaristan ile karşılaştı. 

Macaristanı 'da 4-1 yenerek Finale yükselen Goalball Bayan Milli Takımımız Finalde Almanya'yıda 3-2 yenerek Bayanlar B Grubu Avrupa Şampiyonasını Şampiyon olarak tamamladı ve A Grubuna ( 1.Lige ) Yükseldi.

 
Milli Takımımızın müsabakalarda almış olduğu  sonuçları aşağıdadır.
 
Türkiye 10 - Hollanda 0

Türkiye 11 - Macaristan 2
 
Türkiye   4 - Almanya 3
 
Türkiye   9 - Yunanistan 0
 
Türkiye   4 - Macaristan 1
 
Türkiye   3 - Almanya -2
 
Şampiyona sonucunda sıralama aşağıdaki şekilde oluştu.
 
1-) Türkiye
2-) Almanya
3-) İngiltere
4-) Macaristan
5-) Yunanistan
6-) Hollanda
 
 
Federasyon Başkanımız Sn.Abdullah ÇETİN Şampiyona sonucunda yapmış olduğu açıklamasında Milli Takımımızda bulunan Sporcu ve Teknik Ekibimizi başarılarından dolayı kutlarken , ‘‘ İki Bayramı bir arada yaşıyoruz.Bizlerden 10 -15 Yıl önce bu spor dalına başlayan Ülkeleri şimdi geride bırakarak  ve Bayanlar B Grubu Avrupa Şampiyonası gibi önemli bir Şampiyonayı  şampiyon olarak tamamlamaktan son derece mutluyuz. A Gurubuna yükselen Milli Takımımızın A Gurubunda’da aynı başarıyı göstereceğine yürekten inanıyorum , Sporcu - Teknik Ekip - Yönetim ve Kulüp dayanışmasından geçerek kazanılan bu başarının sonucunda Tüm Sporcu ve Teknik Ekibimizi  kutluyorum.’’ demiştir
 
 
Admin tarafından yazıldı 27 Ekim 2012 Cumartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız