AVRUPA ŞAMPİYONU GÖRME ENGELLİLER KADIN GOLBOL MİLLİ TAKIMI, TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANI HASAN SAYYIDAN, FEDERASYON YÖNETİCİLERİ VE TEKNİK EKİP BASIN TOPLANTISI

 Almanya’nın Rostock kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası finalinde rakibi İsrail’i 8-6 yenerek tarihinde ikinci kez şampiyonluğa ulaşan Görme Engelliler Kadın Golbol Milli Takımı, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, federasyon yöneticileri ve teknik ekip basın toplantısı düzenledi. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, böyle bir zamanda büyük bir gurur yaşattıklarını belirterek, "Türk askerinin Suriye'de, sınırlarımız için terör ile yaptığı operasyon nedeniyle şehitlerimizin ailelerine Allah sabır versin. Milletimize başsağlığı diliyorum. Ülke olarak birlik olmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz. Bugünlerde kadın golbol milli takımımızın Avrupa Şampiyonu olması çok önemli bir başarı olarak görmemiz gerekiyor. Görme engelli olarak yaşamak gerçekten zor. Görme engelli kadın olmak daha da zor. Ülkemiz görme engelli kadınlarımızdan şampiyon çıkartabiliyorsa, 2016 da olduğu gibi, Paralimpik Olimpiyat da olduğu gibi altın madalya çıkarabiliyorsa bu ülkemizin engellileri ne kadar önemsediğini gösteriyor" diye konuştu. "Ülke olarak engelliyi önemsedik ve önüne imkanlar sunduk" diyen başkan Sayyıdan, "Bu süreçte emekleri olan Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, Spor Genel Müdürlüklerimize, federasyonlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Hedefimiz 2020 Tokyoda Kadm Golbol Milli Takımı olarak altın madalya almak" dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ŞAMPİYONA COŞKULU KARŞILAMA 

AVRUPA ŞAMPİYONU KADIN GOALBALL MİLLİ TAKIMIMIZ HAVALİMANINDA FEDERASYONUMUZ VE TARAFTARLAR TARAFINDAN COŞKU İLE KARŞILANDILAR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ALMANYA'NIN ROSTOCK KENTİNDE 05-14 EKİM 2019 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENEN GOALBALL AVRUPA ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI.

KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ FİNALDE İSRAİL'İ 8-6 YENEREK ŞAMPİYON OLDU. ERKEK GOALBALL MİLLİ TAKIMIMIZ İSE ŞAMPİYONAYI 4. BİTİRDİ.