GÖRME ENGELLİLER IBSA B2-B3 FUTSAL DÜNYA ŞAMPİYONASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ÇANKAYA'DA 7. KEZ ŞAMPİYONLUK GURURU

ÇANKAYA BELEDİYESİ GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ ÖNEMLİ BİR REKORA İMZA ATARAK ARKA ARKAYA 7. KEZ SESİ GÖRENLER B1 HİÇ GÖRMEYENLER FUTBOL DEPLASMANLI SÜPER 1. LİGİNİ ŞAMPİYON OLARAK TAMAMLADI.

SESİ GÖRENLER B1 HİÇ GÖRMEYENLER FUTBOL DEPLASMANLI SÜPER 1. LİGİNİN SON MAÇINDA TURGED SPORU KENDİ SAHASI OLAN AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI VE SPOR TESİSLERİNDE KONUK ETTİ. ÇANKAYA, CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA'NIN BAŞLAMA VURUŞUYLA BAŞLAYAN MAÇTAN 1-0'LIK SKORLA GALİP OLARAK AYRILDI. HAFTALAR ÖNCE ŞAMPİYONLUĞU GARANTİLEYEN ÇANKAYA BELEDİYESİ SPORCULARI, GALİBİYETLE TAMAMLADIKLARI SON MAÇLARINDA KUPAYI YEDİNCİ KEZ KALDIRDILAR.

KUPA FUTBOLCULARIN ELLERİNDE

MAÇIN ARDINDAN KUPA TÖRENİ DÜZENLENDİ. ŞAMPİYON TAKIMIN SPORCULARINA KUPAYI, CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA, TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANI HASAN SAYYIDAN VE TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU ENGELLİLER KOORDİNASYON KURULU BAŞKANI ÖMER GÜRSOY BİRLİKTE VERDİLER. ÇANKAYA BELEDİYESİ GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ SPORCULARI, 14 HAFTA SÜREN LİGİ LİDER OLARAK TAMAMLAMALARININ ARDINDAN ŞAMPİYONLUK YEMEĞİNDE ÇANKAYA BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCISI GÜLSÜN BOR GÜNER İLE BİR ARAYA GELDİLER. GÜNER, GURUR YAŞATTIKLARINI İFADE ETTİĞİ KULÜP YÖNETİCİ VE SPORCULARINI KUTLAYARAK TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM ETTİ. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


AVRUPA ŞAMPİYONU GÖRME ENGELLİLER KADIN GOLBOL MİLLİ TAKIMI, TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANI HASAN SAYYIDAN, FEDERASYON YÖNETİCİLERİ VE TEKNİK EKİP BASIN TOPLANTISI

 Almanya’nın Rostock kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası finalinde rakibi İsrail’i 8-6 yenerek tarihinde ikinci kez şampiyonluğa ulaşan Görme Engelliler Kadın Golbol Milli Takımı, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, federasyon yöneticileri ve teknik ekip basın toplantısı düzenledi. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, böyle bir zamanda büyük bir gurur yaşattıklarını belirterek, "Türk askerinin Suriye'de, sınırlarımız için terör ile yaptığı operasyon nedeniyle şehitlerimizin ailelerine Allah sabır versin. Milletimize başsağlığı diliyorum. Ülke olarak birlik olmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz. Bugünlerde kadın golbol milli takımımızın Avrupa Şampiyonu olması çok önemli bir başarı olarak görmemiz gerekiyor. Görme engelli olarak yaşamak gerçekten zor. Görme engelli kadın olmak daha da zor. Ülkemiz görme engelli kadınlarımızdan şampiyon çıkartabiliyorsa, 2016 da olduğu gibi, Paralimpik Olimpiyat da olduğu gibi altın madalya çıkarabiliyorsa bu ülkemizin engellileri ne kadar önemsediğini gösteriyor" diye konuştu. "Ülke olarak engelliyi önemsedik ve önüne imkanlar sunduk" diyen başkan Sayyıdan, "Bu süreçte emekleri olan Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, Spor Genel Müdürlüklerimize, federasyonlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Hedefimiz 2020 Tokyoda Kadm Golbol Milli Takımı olarak altın madalya almak" dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ŞAMPİYONA COŞKULU KARŞILAMA 

AVRUPA ŞAMPİYONU KADIN GOALBALL MİLLİ TAKIMIMIZ HAVALİMANINDA FEDERASYONUMUZ VE TARAFTARLAR TARAFINDAN COŞKU İLE KARŞILANDILAR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ALMANYA'NIN ROSTOCK KENTİNDE 05-14 EKİM 2019 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENEN GOALBALL AVRUPA ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI.

KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ FİNALDE İSRAİL'İ 8-6 YENEREK ŞAMPİYON OLDU. ERKEK GOALBALL MİLLİ TAKIMIMIZ İSE ŞAMPİYONAYI 4. BİTİRDİ.