B2-B3 (Az Görenler) Futsal 1 ve 2. lig 1. Devre ile Yükselme Gurup Müsabakaları Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonuyla Dağılgan, Merkez Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen B2-B3 Futsal Yükselme Grubu müsabakaları Aksaray’da sona erdi. 12 takımın mücadele ettiği müsabakaların finalinde Diyarbakır’ın temsilcisi Surken21 Engelliler Spor Kulübü ile Samsun Görme Engelliler Spor Kulübü şampiyonluk mücadelesi verdi. Finalde Samsun Görme Engelliler Spor Kulübünü 12-0 mağlup eden Surkent21 Engelliler Spor Kulübü şampiyon oldu. 

Ödül törenine, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız. İl Milli Eğitim Müdürü Haci Ömer Kartal, federasyon yönetim kurulu üyeleri kulüplerin başkan ve yöneticileri, antrenörler ve sporcular katıldı.

Töreninde konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray’ın ülke çapında organizasyonlara imza attığını söyleyerek “Aksaray hem Türkiye çapında hem dünya çapında organizasyonlar yapmaya devam ediyor. Bu vesile ile Aksaray’ımıza gelen bütün futbolcularımızı tebrik ediyorum. Görme engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Ayhan Bey’e teşekkür ediyorum. İlimize katkıda bulunan tüm sporcularımızın rahat bir şekilde antrenman yapmasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürü’müze, maddi ve manevi tüm destekleriyle yanımızda olan Belediye Başkanımız Evren Bey’e teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel turnuvalarda hep birlikte oluruz” dedi.

Müsabakalar sonunda sporculara ödülleri Aksaray Valisi, Federasyon Başkanı ve il protokolün tarafından verildi. 

 

 

 

 

 

METİN ERAT tarafından yazıldı 1 Temmuz 2022 Cuma 02:01:00 Categories: Futsal B2 - B3
Bu içeriği oyla 0 Oy