Federasyonumuzun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Futsal B – 1 A-Grubu (1.lig) 23-27 Ekim 2011 , B-Grubu (2.lig) 23-26 Ekim 2011 tarihlerinde   2.devre Kulüpler Türkiye Futsal Ligi müsabakaları ve Yükselme Ligi müsabakaları katılacak takımlara göre  (23 Ekimde başlatılacak katılacak takımlara göre bitiş tarihi belirlenecektir.) - Aydın ili Kuşadası ilçesinde yapılacaktır.

Müsabaka Talimatını Word Dökümanı olarak almak için Tıklayınız...

Müsabaka Fikstürü için Tıklayınız...

 

Sayı        : GESFED /2621                                                             04  /10 / 2011
Konu      : Futsal B-1 Kulüpler A ve B grubu (1. ve 2.Lig) 2.Devre ve Yükselme Müsabakaları
                 
GÖRME ENGELLLİLER SPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINA
                                                                                  ……………
 
Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Futsal B – 1 A-Grubu (1.lig) 23-27 Ekim 2011 , B-Grubu (2.lig) 23-26 Ekim 2011 tarihlerinde   2.devre Kulüpler Türkiye Futsal Ligi müsabakaları ve Yükselme Ligi müsabakaları katılacak takımlara göre  (23 Ekimde başlatılacak katılacak takımlara göre bitiş tarihi belirlenecektir.) - Aydın ili Kuşadası ilçesinde yapılacaktır.
1-Müsabakaların teknik toplantısı 1. ve 2. lig için 23 Ekim 2011 Pazar günü saat 08:30 1 nolu Spor Kompleksinde yapılacaktır. Yükselme ligi teknik toplantısı başvuruda bulunan kulüplere ayrıca duyurulacaktır.
2- Müsabakalar; FIFA ve IBSA Futsal kurallarına göre yapılacaktır.
3- İtiraz jürisi Federasyon Temsilcisi,MHK’den bir üye ve teknik kuruldan bir üyeden oluşacaktır.
4- Müsabakalara Futsal Lig talimatında Lige katılma hakkı elde eden   görme engelli spor kulüpleri katılacaktır. (Ek-1)
5-Müsabakalara katılmayacak takımlar 10 Ekim 2011 mesai bitimine kadar federasyona dilekçe ile bildirmeleri gerekmektedir.
6- Her kulüp en az 1 kaleci ve 4 oyuncu ile (En az 5 kişi ) sahaya çıkmak zorundadırlar. Oyuncuların hepsi       ( kaleci hariç )       B – 1 olmak zorundadır.
7-Takımlar 8 B-1 sporcu, 2 kaleci,1 antrenör 1 yönlendirici, 1 Refakatçi veya İdareciden oluşacaktır.
8-Futsal Ligine ve Yükselme Grubuna katılan takımlara 10 sporcu 1 antrenör, 1 yönlendirici 1 idareci veya refakatçi olmak üzere toplam 13 kişiye harcırah ödenecektir. Ödemeler Futsal Türkiye Futbol Federasyon’undan müsabaka tarihine kadar ödenek gelmediği taktirde merkezi ödeme yapılacaktır.
9- Maçlar iki devre halinde 20 dakika üzerinden süre durdurulmadan (mola , penaltı ve sakatlıklar harici ) oynanacaktır. Her takımın her devre için 1 dakika mola hakkı olup, oyuncu değişikliği sınırsız olacaktır.
10-Her takım maç süresince sahada B – 1 düzeyinde görme keskinliğine sahip sporcuyu oynatacak, üçlü göz kapama uygulanacak, bunun için klüpler sporcularına bez göz maskesi gazlı bez, flaster ve göz petlerini kendileri temin edeceklerdir. Kaleciler gören yada az gören olabilir.
11- Müsabakalar sentetik sahada oynanacağından halı saha ayakkabısı, şort, konç, tekmelik, forma malzemelerine sahip olacak, forma numaraları aynı olmayacaktır. Tekmelikleri bulunmayan takım  maça çıkartılmayacak 15 dakika içerisinde temin edemezlerse hükmen mağlup sayılacaklardır.
12- Türkiye Futsal B-1 liglerinde ve yükselme gurubu müsabakalarında kulüpler, 14 yaşından küçük olmamak şartı aranacaktır.
13- Takımların puanlarının eşit olması halinde kendi aralarında oynadıkları maça bakılacak,eşitlik söz konusu ise genel averaja ,oda eşit ise sırasıyla en fazla gol atan ,en az gol yiyen oda eşit ise , en az kırmızı kart gören , oda eşit ise en az sarı kart gören,eşitlik bozulmaz ise kura çekilecektir.
Eğer 3 ve daha fazla takımın puanı eşit ise kendi aralarında oynadıkları maçlardan bir puanlama yapılacak yukarıdaki kriterler sırasıyla uygulanacaktır.
14- Oyun süresince 5 kişisel faul yapan oyuncu oyun dışı kalır.
15- Turnuva boyuncu sporcular aynı forma numarası ile oynayacaklardır.
16- Maçlar sentetik sahada oynanacaktır. Takımlar kura sırasına göre günde 3 maça kadar oynayabileceklerdir.
17- Forma numaraları 1 ile 12 arasında olacaktır. Numaralar formaların önünde ve arkasında okunabilir olmalıdır.
18- Hükmen galibiyetlerde (3-0) 3 gol averaj olarak kaydedilmeyecektir. Puanlamalar galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir. Maçların devre arası 5 dakika olacaktır.
19- Teknik toplantı da kurallarla ilgili detaylı olarak açıklama yapılacaktır.
20- Sportmenlik dışı davranan takımlar ( sahadan çekilme, olay çıkarma, vb. ) turnuvadan ihraç edilecekler ve Federasyonun Disiplin Kuruluna sevk edilerek ücreti ödenmeyecektir.
21- Sporcular koruyucu baslık kullanabilirler. Hakem kontrolünde başlıkların uygun olmadığı tespit edilirse hakem tarafından çıkartılır ve oyuna devam edilir.
22- Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komite Başkanına – Müsabakaların başhakemine yazılı olarak yapılacaktır. ( İtiraz depozitosu   250 TL olacaktır ). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
23- Bütün sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2011 vizeli olacaktır. Federasyonumuz tarafından yaptırılan görme keskinliği muayeneleri sonucunda B1 olanlar müsabakalara oyuncu olarak katılacaktır. Hastane Raporu geçerli değildir. Kural dışı sporcu oynattıkları tespit edilen kulüpler maçın sonucuna bakılmaksızın 3-0 yenik ilan edilecek karşı takıma üç puan verilecek Federasyon Disiplin Kuruluna Sevk edilecektir. 
24- Müsabakalara katılacağını beyan edipte katılmayan kulüpler disiplin kuruluna sevk edilecek ve liğden düşürülecektir.1 devre müsabakalarına katılmayan takımlar 2.devre müsabakalarına da katılamayacaklardır.
25- Maç fikstürü federasyonun internet sitesinde yayınlanacaktır.
26- İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı listelerini getirmedikleri takdirde ücretleri ödenmeyecektir.
27- Ödemeler; görme engelli idareci ve sporculara parmak izi / imza alınarak bizzat kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin hesap numarasına yapılacaktır.
28- Kural ihlalleri ile ilgili itirazları itiraz jürisi karara bağlar.
29- 1.Lig den 4 takım, 2. Lige düşecektir. 2. Ligden ise 1 takım yükselme grubuna düşecektir. Yükselme grubundan 2 takım 2. Lige, 2. Lig den 3 takım 1. Lige çıkacaktır.
30-  Bu Reglemanı Federasyon Başkanı yürütür.                
 
 
 
                                                                           Erol ERDİM
                                                                                                           Federasyon Başkan Yrd.
 
Admin tarafından yazıldı 04 Ekim 2011 Salı 08:00:00 Categories: Futbol
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız