Federasyonumuzun  2011 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası 19-20 Şubat 2011 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

Müsabakalara tescilli görme engelli spor kulüplerinden katılacak kulüpler, sporcu sayılarını ve isim listelerini, Ek – 1A ve Ek – 1B katılım formlarını doldurarak (Sporcuların sıkletleri ile birlikte) 17.02.2011 tarihine kadar Görme Engelliler Spor Federasyonunun ( 312 ) 310 13 65 No’lu faksına göndereceklerdir.
 
Ek -1 A ve Ek-1 B Katılım Formu için Tıklayınız...
                                     TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
                                   2011 YILI BÜYÜKLER TÜRKİYE HALTER ŞAMPİYONASI 
                                                                 YARIŞMA TALİMATI
                                                                                                                                            …. /…. / 2011
Sayı :                                                                                                                     
Konu: 2011 Yılı Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası
Görme Engelliler Spor Federasyonu 2011 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası 19-20 Şubat 2011 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.
           
1. Yarışmalarla ilgili teknik toplantı 19 Şubat 2011 Cumartesi  günü saat 09:00 da Gençlik ve Spor İl İl Müdürlüğünün belirleyeceği  yerde yapılacaktır. Teknik toplantıya tüm idareci, Antrenör ve Hakemlerin iştirak etmeleri zorunludur. Teknik Toplantıya zamanında katılmayan kulüpler müsabakalara alınmayacaktır.

 
2. Müsabakalara tescilli görme engelli spor kulüplerinden katılacak kulüpler, sporcu sayılarını ve isim listelerini, Ek – 1A ve Ek – 1B katılım formlarını doldurarak (Sporcuların sıkletleri ile birlikte) 17.02.2011 tarihine kadar Görme Engelliler Spor Federasyonunun ( 312 ) 310 13 65 No’lu faksına göndereceklerdir.

 
3. Yarışmalara katılan tüm sporcu ve antrenörler, yarışma kurallarına uygun giysilerle yarışmalara iştirak edeceklerdir. Sporcular Milli Mayo ve Milli Takım Eşofmanı ile yarışmaya iştirak edebilir. Antrenör salon içinde eşofmanlı olacaktır.

 
4. “Teknik Komite” ve “İtiraz Jürisi” Teknik Toplantı esnasında tespit edilecektir. İtirazlar Görme Engelliler Spor Federasyonu Halter Teknik Kurul Başkanı ve Üyeleri tarafından değerlendirilecektir.

 
5.Müsabakaya katılacak sporcuların, tartı ve müsabaka saatleri teknik toplantıda belirlenecektir.

 
6.Müsabakalar erkeklerde 10 bayanlar da 9 kategoriden oluşacak olup müsabakalar ayrı ayrı yapılacaktır. Bayan ve erkek sporcunun hangi sıklette yarışacağını Antrenörü Teknik Toplantıda listeye yazar, bu sporcu tartı anında bildirilen sıkletin dışında bir alt veya bir üst sıklette yarışmalara kabul edilmez. ( Katılım Formu      Ek – IA ve Ek – IB )


7. Kulüpler her sıklette en fazla 2 sporcu yarıştırabilirler. Katılım Formu Ek – 1A ve Ek – 1B’de sporcuların sıkletleri açıklanmıştır.

 
8. Yarışmaya kulüpler B1, B2, B3 sınıflamasına dahil toplam en fazla erkeklerde 10 bayanlar da 9 sporcu ile katılabileceklerdir.

 
9. Her spor kulübü müsabakalara en fazla 1 Erkek ve 1 Bayan takım ile katılacaklardır. En iyi dereceyi yapan 6 sporcu kulüp ( takım ) sıralamasını oluşturacaktır.

 
10.İl Müdürlüklerinden alınan Onaylı Listede isimleri olduğu halde müsabakalara katılmayan sporculara harcırah ödenmeyecektir.

 
11. Bençh Press ve Powerlifting te ilk üçe giren sporculara harcırah ödenecektir.

 
 
12. Erkeklerde ve bayanlarda (1-3) sporcusu dereceye giren kulüplerin 1 idarecisi , 1 antrenör veya refakatçisi olmak üzere yalnız 1’sine ödeme yapılacaktır. 3’den fazla sporcusu dereceye giren kulüplerin 1 idarecisi ve 1 antrenör veya refakatçisine olmak üzere 2 kişiye ödeme yapılır.
 
13. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.

 
14. Sporcuların lisansları 2011 vizeli olacak, lisanslarda silinti kazıntı, tahrifat olmayacaktır. Lisansı olmayan sporcular müsabakaya katılmayacaklardır.

 
15. Tüm sporcular müsabakalar için gerekli ve zorunlu olan spor malzemelerini kendi imkânları veya kulüplerinden temin edeceklerdir. Malzemesi eksik olan sporcular müsabakaya alınmayacaktır.

 
16. Müsabaka başlamadan önce müsabakada kullanacağı spor malzemelerini müsabaka hakemine antrenörü ve sporcunun yazdırması gerekmektedir. Yazdırdığı malzemenin dışında başka bir malzeme kullanamaz

 
17. Yarışmalarda I.W.F ( Uluslararası Halter Federasyonu) ve I.B.S.A (Uluslar arası Görme Engelliler Spor Federasyonu) kuralları geçerli olacaktır.

 
Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde teknik komite başkanlığına yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 200 TL. Olacaktır.) İtiraz geçerli sayıldığında depozito iade edilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
Müsabakalarda ilk üçe giren spor kulüplerine kupa, ilk üçe giren sporculara madalya verilecektir.

 
18. İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini getirmedikleri takdirde kesinlikle yolluk ve yevmiyeleri ödenmeyecektir.

 
19.Günlük harcırah bedeli 26,50 TL. Olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’nden alacakları onaylı kafile listelerini beraberlerinde getireceklerdir. İDARECİ – REFAKATÇİ - ANTRENÖR ve HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI İBRAZ EDECKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar takımların kendilerince sağlanacaktır.

 
20. Ödemeler, bizzat kişinin kendisine veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin Banka hesabına imza karşılığında, Görme engelli idareci ve sporculara İmza / Parmak izi alınarak yapılacaktır.

 
21. Dereceye giremeyen sporculara harcırahları bağlı bulundukları İl Müdürlüklerinin bütçe imkanları
doğrultusunda verilebilir.

 
22. Milli Takım Seçmeleri için Sporcuların Türkiye Şampiyonasına katılmaları zorunludur. 
 
23. Bu Reglamanı Federasyon Başkanı Yürütür.
 
 
 
                                                                                      Mesut DEDEOĞLU
                                                                                        Görme Engelliler Spor
                                                                                       Federasyonu Başkanı
 
 
Admin tarafından yazıldı 8 Şubat 2011 Salı 08:00:00 Categories: Halter
Bu içeriği oyla 0 Oy