Federasyonumuzun 2010 yılı Faaliyet programında yer alan Büyükler Türkiye Şampiyonası 13-14 Mart 2010 tarihleri arasında Alanya'da yapılacaktır. 

TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
2010 YILI BÜYÜKLER TÜRKİYE HALTER ŞAMPİYONASI 
YARIŞMA TALİMATI
                                                                                                                                  …. /…. / 2010
Sayı :                                                                                                                     
Konu: 2010 Yılı Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası
Görme Engelliler Spor Federasyonu 2010 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası 13-14 Mart 2010 tarihleri arasında Alanya’da yapılacaktır.
           
1. Yarışmalarla ilgili teknik toplantı 12 Mart 2010 Cuma günü saat 18:00 da AZELEA OTEL toplantı salonundayapılacak olup teknik toplantıya tüm idareci, Antrenör ve Hakemlerin iştirak etmeleri zorunludur. Teknik Toplantıya zamanında katılmayan kulüpler müsabakalara alınmayacaktır.

 
2. Müsabakalara tescilli görme engelli spor kulüplerinden katılacak kulüpler, sporcu sayılarını ve isim listelerini, Ek – 1A ve Ek – 1B katılım formlarını doldurarak (Sporcuların sıkletleri ile birlikte) 05.03.2010 tarihine kadar Görme Engelliler Spor Federasyonunun ( 312 ) 310 13 65 No’lu faksına göndereceklerdir.

 
3. Yarışmalara katılan tüm sporcu ve antrenörler, yarışma kurallarına uygun giysilerle yarışmalara iştirak edeceklerdir. Sporcular Milli Mayo ve Milli Takım Eşofmanı ile yarışmaya iştirak etmeyeceklerdir. Antrenör salon içinde eşofmanlı olacaktır.

 
4. “Teknik Komite” ve “İtiraz Jürisi” Teknik Toplantı esnasında tespit edilecektir. İtirazlar Görme Engelliler Spor Federasyonu Halter Teknik Kurul Başkanı ve Üyeleri tarafından değerlendirilecektir.

 
5.Müsabakaya katılacak sporcuların, tartı ve müsabaka saatleri teknik toplantıda belirlenecektir.

 
6. Müsabakalar erkeklerde 10 bayanlar da 9 kategoriden oluşacak olup müsabakalar ayrı ayrı yapılacaktır. Bayan ve erkek sporcunun hangi sıklette yarışacağını Antrenörü Teknik Toplantıda listeye yazar, bu sporcu tartı anında bildirilen sıkletin dışında bir alt veya bir üst sıklette yarışmalara kabul edilmez. ( Katılım Formu      Ek – IA ve Ek – IB )
 
7. Kulüpler her sıklette en fazla 2 sporcu yarıştırabilirler. Katılım Formu Ek – 1A ve Ek – 1B’de sporcuların sıkletleri açıklanmıştır.

 
8. Yarışmaya kulüpler B1, B2, B3 sınıflamasına dahil toplam en fazla erkeklerde 10 bayanlar da 9 sporcu ile katılabileceklerdir.

 
9. Her spor kulübü müsabakalara en fazla 1 Erkek ve 1 Bayan takım ile katılacaklardır. En iyi dereceyi yapan 6 sporcu kulüp ( takım ) sıralamasını oluşturacaktır.

 
10.İl Müdürlüklerinden alınan Onaylı Listede isimleri olduğu halde müsabakalara katılmayan sporculara harcırah ödenmeyecektir.

 
11. Bençh Press ve Powerlifting te ilk üçe giren sporculara harcırah ödenecektir.

 
12. Erkeklerde ve bayanlarda (1-3) sporcusu dereceye giren kulüplerin 1 idarecisi , 1 antrenör veya refakatçisi olmak üzere yalnız 1’sine ödeme yapılacaktır. 3’den fazla sporcusu dereceye giren kulüplerin 1 idarecisi ve 1 antrenör veya refakatçisine olmak üzere 2 kişiye ödeme yapılır. Ferdi olarak Erkeklerde veya bayanlarda dereceye giren sporcuların, İdareci ,Antrenör veya Refakatçilerinden yalnız 1 tanesine ödeme yapılacaktır.

 
13. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.

 
14. Sporcuların lisansları 2010 vizeli olacak, lisanslarda silinti kazıntı, tahrifat olmayacaktır. Lisansı olmayan sporcular müsabakaya katılmayacaklardır.

 
15. Tüm sporcular müsabakalar için gerekli ve zorunlu olan spor malzemelerini kendi imkânları veya kulüplerinden temin edeceklerdir. Malzemesi eksik olan sporcular müsabakaya alınmayacaktır.

 
16. Müsabaka başlamadan önce müsabakada kullanacağı spor malzemelerini müsabaka hakemine antrenörü ve sporcunun yazdırması gerekmektedir. Yazdırdığı malzemenin dışında başka bir malzeme kullanamaz

 
17. Yarışmalarda I.W.F ( Uluslararası Halter Federasyonu) ve I.B.S.A (Uluslar arası Görme Engelliler Spor Federasyonu) kuralları geçerli olacaktır.

 
Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde teknik komite başkanlığına yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 200 TL. Olacaktır.) İtiraz geçerli sayıldığında depozito iade edilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
Müsabakalarda ilk üçe giren spor kulüplerine kupa, ilk üçe giren sporculara madalya verilecektir.

 
18.İştirakçi kulüpler illerindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini getirmedikleri takdirde kesinlikle yolluk ve yevmiyeleri ödenmeyecektir.

 
19.Günlük harcırah bedeli 25,00 TL. Olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’nden alacakları onaylı kafile listelerini beraberlerinde getireceklerdir. İDARECİ – REFAKATÇİ - ANTRENÖR ve HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI İBRAZ EDECKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar takımların kendilerince sağlanacaktır.

 
20. Ödemeler, bizzat kişinin kendisine imza karşılığında, Görme engelli idareci ve sporculara ise İmza / Parmak izi alınarak yapılacaktır.

 
21. Dereceye giremeyen sporculara harcırahları bağlı bulundukları İl Müdürlüklerinin bütçe imkanları doğrultusunda verilebilir.

 
22. Bu talimatnamede yer almayan konularda karar verme yetkisi Teknik Komiteye ve        Federasyon yetkilisine aittir.
 Gereğini ve konunun ilgililere duyurulmasını rica eder başarılar dilerim

                                                 
                                                     Mesut DEDEOĞLU
                                                   Görme Engelliler Spor Federasyonu
                                                  Başkanı
 
Not : Göz Muayeneleri  02 Mart 2010 tarihinde Ankara'da yapılacak olup  Kulüplerimizin Göz Muayenesine katılacak sporcuların isim listelerinin en geç  01 Mart Saat : 17:00 kadar Federasyonumuz ( 0312 ) 310 13 65 No'lu Faksına göndermeleri gerekmektedir
 
AZALEA  HOTEL

 

 Adres   Saray mah.Ahmet Yesevi Cad.Sevindik No:10   ALANYA
 Tel    0242 513 73 70


TEKNİK KONULAR İLE İLGİLİ İRTİBAT : Cevdet DOĞAN : 0532 736 35 91

 

you

Admin tarafından yazıldı 23 Şubat 2010 Salı 08:00:00 Categories: Halter
Bu içeriği oyla 0 Oy