Federasyonumuzun 2013 yılı Faaliyet Programında yer alan 7.Sakıp Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okullararası Golbol Türkiye Şampiyonası 18-22 Nisan 2013 tarihleri arasında Antalya İli Kemer İlçesinde yapılacaktır.

Yenilenmiş 5.Madde’li  Yarışma Talimatını Word Dökümanı olarak almak için      Tıklayınız …..
 
Konaklama Yapılacak Otel : Kemer Rose Hotel
 
Adres: Atatürk Bul. Yenimahalle 07980 Kemer - Antalya

 

 

 

7. SAKIP SABANCI GÖRME ENGELLİ İLK ÖĞRETİM OKULLARI GOALBALL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MÜSABAKA TALİMATI
           
 
                   Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2013 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Görme Engelli İlköğretim Okulları 7. Sakıp SABANCI Goalball Şampiyonası 18-22 Nisan 2013 tarihleri arasında Antalya ili Kemer ilçesinde yapılacaktır.
1.Müsabakanın teknik toplantısı 18 Nisan 2013 tarihinde müsabakanın yapılacağı spor salonunda(veya kalınacak olan Otel'in toplantı salonunda) saat 10:00 da yapılacak olup, aynı gün müsabakalar saat 13:00 de başlayacaktır. Teknik toplantıya zamanında katılmayan Okul Temsilcilerinin takımları yarışmaya alınmayacaktır.
2. İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK dan bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır.
3. Her türlü itiraz müsabakadan sonra 10 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komiteye yazılı olarak yapılacaktır. ( İtiraz depozitosu 250,00 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
4. Müsabakalara okullar en fazla bay ve bayanlarda birer takımla katılabileceklerdir.
5.Müsabakalara katılan sporcuların halen görme engelli ilköğretim okulunda öğrenim gören ve müsabaka günü itibariyle 18.04.1995 ve daha küçük doğumlu, sporcular katılacaktır. 18.04.1995 den büyük sporcular, yarışmaya katılamayacaktır.(18 yaşını doldurmamış olmak.)
6. Müsabakalarda bir takım 6 sporcu, 1 idareci ve 1 antrenör veya refakatçi olmak üzere 8 kişiden, bir takım hem bayanlarda hem de erkeklerde katıldıkları taktirde ise 6 erkek 6 bayan olmak üzere 12 sporcu, 1 idareci, 2 antrenör ya da refakatçi olmak üzere 15 kişiden oluşacaktır. 
7. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.
8. Müsabakalarda kura çekilerek, takımlar iki ayrı guruba ayrılacak olup(bir önceki şampiyonanın 1.ve 2.si seri başı olacak), guruplarda maçlar tek devre lig sistemine göre yapılacaktır. Guruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleştirme ile karşılaşacak olup, (A1 – B2, B1-A2 ) yenen takımlar birincilik yenilen takımlar 3.lük ve 4.lük karşılaşması yapacaklardır.
9. Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.
10. Centilmenlik dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.
11. Müsabakalarda maç süresi hariç, IBSA kuralları geçerli olacaktır, maç süresi teknik toplantıda belirlenecektir.
12. Sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisansı olmayan sporcular doktor tarafından onaylı Sağlık İzin Belgesi, nüfus cüzdan belgesi , Okul Müdürlüğünden alınan Müsabakaya katılma izin yazısı , E-okul öğrenci belgesi ile müsabakalara katılabilirler.Nüfus cüzdanı ve E-Okul belgesi olmayan sporcular kesinlikle müsabakaya alınmayacak . Lisanslar 2013 vizeli olacaktır.
13. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi (IBSA onaylı ), dizlik, dirseklik, formalar ön ve arka numaralı, spor ayakkabısı).
14. Müsabakalarda bir takım, rakip takımın göz pedlerini karşılamak şartı ile maske altından pedle kapatılmasını isteyebilir.
15. Yol ücretleri tasdikli Belediye Otobüs raiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
16. Müsabakalara katılan Takımlarımız Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI VEYA NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR.
17.Takımlarımızın Rose Hotel Kermer’de yapacakları Konaklama Ücretleri, geliş gidiş seyahat yevmiyeleri ve otobüs ücretleri Federasyonumuz tarafından karşılanacak olup , Konaklama yaptıkları günlerdeki İkamet yevmiyeleri Takımlarımızın kendilerinde sağlanacaktır.
18. Ödemeler; bizzat kişinin kendisine imza karşılığında, görme engelli idareci ve sporculara ise parmak izi alınarak kişinin kendi hesabına veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin Banka hesabına yapılacaktır.
19. Bu talimatta da yer almayan konularda karar verme yetkisi Teknik Komite ve Federasyon yetkilisine aittir.
20. Müsabakalara katılacak olan okullar, müsabaka katılım formunu ( EK-1) eksiksiz doldurup, okul müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra en geç 12 Nisan 2013 tarihine kadar Federasyonumuzun     0 312 310 13 65 nolu Faksına göndereceklerdir. Belirtilen tarihte katılım bildirmeyen okullar müsabakalara alınmayacaktır
 
 
 
                                                                                             Abdullah ÇETİN
                                                                                    Türkiye Görme Engelliler
                                                                                    Spor Federasyonu Başkanı
 
 
 
 
 
EK-I
2013 YILI GÖRME ENGELLİ İ.Ö.O. GOALBALL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KATILMA FORMU
 
İLİ              :
OKULU     :
 

 

S. No
 
Adı Soyadı
 
Doğum Yeri ve Tarihi
 
Forma Numarası
 
Görevi
1
 
 
 
 
Sporcu
2
 
 
 
 
Sporcu
3
 
 
 
 
Sporcu
4
 
 
 
 
Sporcu
5
 
 
 
 
Sporcu
6
 
 
 
 
Sporcu
7
 
 
 
 
Antrenör
8
 
 
 
 
Refakatçi
İdareci

 

Not: 12 Nisan 2013 Cuma günü saat 16:30 ‘ a kadar bildirilmelidir.
     
 
 Okulumuz 18-22 Nisan 2012 tarihleri arasında Gaziantep ilinde düzenlenecek olan Görme Engelli İ.Ö.O. Goalball Türkiye Şampiyonasına katılacak olup, takım listesinde yer alan sporcular halen okulumuz öğrencisidir, müsabakalara katılmalarında müdürlüğümüzce sakınca bulunmamaktadır.                                      
                                                                         
                                                                         
 
                                                                         Okul Müdürü
                                                                           Tarih-İmza-Mühür
 
Admin tarafından yazıldı 3 Nisan 2013 Çarşamba 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız