Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu

 İrtibat için

Gürcan KIRAÇ
DENİZLİ İL TEMSİLCİSİ
0505 275 41 01

 

 

Müsabaka Talimatını Word Dökümanı olarak almak için Tıklayınız...


                          5. SAKIP SABANCI GÖRME ENGELLİ İLK ÖĞRETİM OKULLARI 
                             GOALBALL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MÜSABAKA TALİMATI

               
Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Görme Engelli İlköğretim Okulları 5. Sakıp SABANCI  Goalball Şampiyonası 04-08 Mayıs  2011  tarihleri arasında Denizli ilinde yapılacaktır.

1.Müsabakanın teknik toplantısı 04 Mayıs  2011 tarihinde müsabakanın yapılacağı spor salonunda saat 10:00 da yapılacaktır. Aynı gün müsabakalar saat 13:00 de başlayacaktır. Teknik toplantıya zamanında katılmayan Okul Temsilcilerinin takımları yarışmaya alınmayacaktır.

2. İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK dan bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden oluşacaktır.

3. Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komiteye yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 150 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.

4. Müsabakalara okullar en fazla Bay ve Bayanlarda birer takımla katılabileceklerdir.

5. Müsabakalara katılan sporcuların halen görme engelli ilköğretim okulunda öğrenim gören ve müsabaka günü itibariyle 18 yaşını doldurmamış olan sporcular katılacaktır.

6. Müsabakalarda bir takım 6 sporcu, 1 idareci ve 1 antrenör veya refakatçi olmak üzere 8 kişiden, bir takım hem bayanlarda hem de erkeklerde katıldıkları taktirde ise 6 erkek 6 bayan olmak üzere 12 sporcu, 1 idareci, 2 antrenör ya da refakatçi olmak üzere 15 kişiden oluşacaktır.  

7. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.

8. Müsabakalarda takımlar iki ayrı guruba ayrılacak olup, müsabakalar guruplarda tek devre lig sistemine göre yapılacaktır. Guruplarında ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleştirme ile karşılaşacak olup, (A1 – B2, B1-A2 ) yenen takımlar birincilik yenilen takımlar 3.lük ve 4.lük karşılaşması yapacaklardır.

9. Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.

10. Centilmenlik dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.

11. Müsabakalarda IBSA kuralları geçerli olacaktır.

12. Sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisansı olmayan sporcular doktor tarafından onaylı Sağlık İzin Belgesi, nüfus cüzdan belgesi ve Okul Müdürlüğünden alınan Müsabakaya katılma izin yazısı ile müsabakalara katılabilirler. Lisanslar 2011  vizeli olacaktır.

13. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi(IBSA onaylı ), dizlik, dirseklik, formalar ön ve arka numaralı, spor ayakkabısı).

14. Yol ücretleri Belediye Otobüs rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.

15. Günlük harcırah bedeli 26,50 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI VE NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.

16. Ödemeler; bizzat kişinin kendisine veya kendi adına mutemet tayin ettiği kişinin Banka Hesabına imza karşılığında, Görme engelli idareci ve sporculara ise parmak izi alınarak yapılacaktır.

17.  Bu talimatta da yer almayan konularda karar verme yetkisi Teknik Komiteye - Federasyon yetkilisine aittir.

18. Müsabakalara katılacak olan okulların takımları listelerini en geç 29 Nisan 2011  tarihine kadar Federasyonumuzun 0 312 310 13 65 nolu faksına göndereceklerdir.
 
 
                                                                                                                 Abdullah CETİN
                                                                                                         Türkiye Görme Engelliler 
                                                                                                 Spor
 Federasyonu  Başkan Vekili
 
 

 

Admin tarafından yazıldı 18 Nisan 2011 Pazartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy